Adobe Audition - efekt k odstranění rázů

Od: Datum: 03.04.16 17:30 odpovědí: 3 změna: 14.04.16 22:51

Dobrý den,

mám záznam z jednání ve formátu WAV - dám ho do Adobe Audition

Je tam záznam zvuku, který je čistý, krásný, ale jednou za čas do toho skočí tak strašnej půlvteřinovej randál, že to až urve uši. Ten záznam je poměrně dlouhej, takže ručně hledat každej ten randál, kterej jde vizuálně na první pohled poznat podle tvaru waveformy - vizte obrázek - by představovalo strávit s tím tak den práce. Tj. cílem je šetřit uči posluchačů.

Prosím o radu někoho zkušenýho. Jakej efekt použít na celej ten záznam sakum prdum, aby to detekovalo a potlačilo ty odbélníky. Tj musí to v sobě mít něco, do integruje hluk a je schopný pak aplikovat snížení hladiny na celej ten schod ale nedotknout se normálních pasáží.

Na obrázku je vidět normální zvuk a pak ke konci ten plnej obdélník to je to co urve málem uši. Asi v tom diktafonu nějaký tepelný rušení nebo co.

Tj. ručně ten obdélník vpravo umím označit a potlačit třeba efektem HardLimiter. Ale těch obdélníků je tam strašně moc během toho celýho záznamu. A Hardlimiter použít na celý to jednak zmrví normální kus záznamu a jednak to chrčení tam zůstane stejně tak výrazný že to bude vadit. Klidně místo chrčení ať je ticho nebo ať je výrazně potlačený.

Tohle je pro mě už alchymie.

díky za raduSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 05.04.16 09:13

Nevím co ten program umí ale myslím si, že zázraky nedokáže a že budete muset prostě ty "narušené" úseky jednoduše vystříhat. Bude to pořád lepší než každou chvilku nějaký zkreslený pazvuk. Jak zasáhne střih do mluveného slova musíte podoudit a střihat třeba dřív v pauze. Bude to prostě práce. Jinak samozřejmě pořídit pořádný záznamník. Třeba ZOOM H4n. Nemá chybu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 05.04.16 11:35
avatar

Nevím,jak vypadá ten záznam celkově, ale možná by (trochu paradoxně) pomohlo to celé zesílit. Zesílit tak moc, aby normální řeč dosahovala maxima hlasitosti. Ty přeřvané obdélníky budou totálně zkreslené (ořezané), ale víc, než maximálně, řvát nebudou, takže budou jen na úrovni nejhlasitějších mluvených pasáží. Při poslechu se pak jen nastaví odpovídající hlasitost.
Jestli to takto vyhoví, nutno zkusit. Oprava není ideální, ale je jednoduchá a rychlá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctirad6585
Datum: 14.04.16 22:51

to zní logicky, díky za tip, asi to zkusím takto

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.