Můžu nechat pc zaplý hodin?

Od: odpovědí: 17 změna:

Můžu nechat pc zaplý hodin?


doplněno 31.03.16 07:24:

*6 hodin?

17 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar magdon

Pracoval jsem v nepřetržitém provozu a tam byly PC zapnuté nepřetržitě i několik let.

 


2x
avatar jmlc

Já bohužel musím v práci nechat zaplý PC i 12 hodin :( a navíc na něm pracovat

 


2x
avatar joudic

PC mam zaply vkuse vzdy od posledniho vypadku proudu, momentalne cca mesic :)

 


1x
avatar ben

Dobrý den, pokud to myslíte tak, jestli nevadí dlouhodobé zapnutí PC tomu přístroji, tak mu to nevadí - je takto konstruován. Možno nechat zapnutý i několik dní, ale je lepší spustit třeba režim spánku a šetřit i elektřinu. Takže, PC může běžet i hodně dlouho. Zdravím!

doplněno 01.04.16 08:21:

Dotaz jsem vyhodnotil, jako dotaz děcka, protože dospělák si snad už všiml, že na mnoha místech běží PC stále (energetika, banky, průmysl apod.). Takže, obava, že PC nevydrží v chodu 6 hodin, není obavou oprávněnou. Můj PC vypíná až výpadek elektřiny nebo bouřka. A po bouřce je vždy zážitek, zda PC naběhne či ne (zatím jsem takto přišel "jen" o modem a síť. kartu). Jinak, PC je elektrické zařízení, tak ponechán zcela bez dozoru může i zahořet (kamarád našel svůj PC zahalen kouřem, ale odnesl to jen zdroj).

doplněno 01.04.16 10:27:

magdon - na Žižkově byla elektřina vždy trochu pomalejší .

Čím složitější elektronika, tím víc trpí tkzv. teplotními šoky (zpínání / vypínání). Počítači prodlužuje život, když bude zapnutý pořád, vypíná se pouze kvůli zbytečnému mrhání elektrickou energií.

ben, joseumberto:

vyskytují se Win z různě nepřesnými překlady režimů, režim spánku, nebo hibernace je správně stav, kdy je počítač plně vypnut, jen se před vypnutím uloží na HDD jeho poslední stav a tímpádem po zapnutí rychle naběhne.

To co máš na mysli je úsporný režim - všechny nepotřebné periferie jsou vypnuty, běží jen procesor na volnoběh a obstarává operační paměť, která by si bez toho pamatovala data jen po dobu hodně malého zlomku sekundy.

Tak teď v tom mám trochu hokej - moje W7 mají napsané
- režim spánku
- režim hybernace
A teď mi teda prozraďte, co je co a kdy je tedy pc "mrtvý" tzn. že to nežere elektřinu nebo jen minimálně ;)


ronyx:

To je to o čem píši, že některé Win mají použito špatné názvosloví. Hybernace je jinými slovy přeci spánek. U spáku nebo hybernaci by měl PC uložit aktuální stav na HDD a vypnout se, u úsporného režimu se vypnou periferie a běží procesor na volnoběh a udržuje RAM. U úsporného režimu bliká led napájení a počítač se uvede do provozu okamžitě, po spánku to chvilku trvá než se načte HDD, ale počítač pokračuje tam kde skončil stejně jako v úsporném režimu.

U opravdového spánku není problém vytáhnout zástrčku ze zásuvky, nebo vyndat baterku z notebooku, u úsporného režimu to nejde.

U Win 7 je spánek vlastně úsporný režim...


doplněno 01.04.16 13:54:

Tak já opravdu nevím, ale mě ze spánku nabíhá počítač mnohem rychleji než z vypnutého stavu a přitom nebere žádnou energii, to druhé když bliká LED energii potřebuje, že to koumesové od microsoftu pojmenovali hibernací (což je taky spánek) je prostě debilita, jiné verze Win to mají jako úsporný režim.

 


1x
avatar fastcrash

Já počítače nevypínám vůbec. Proč taky? Jediný důvod ho vypínat je ušetřit na alektřině.

 


1x

Rozhodně mu víc ublíží časté zapínání/vypínání, já mám nastavný režim spánku po hodině, takže když mám volno a ráno zapnu počítač,nechám ho zapnutý a jdu nakupovat nebo vařit a zrovínka na něm nedělám, tak se v klidu přepne do spánku a paráda jede celý den, někdy i více :)

Když je v režimu spánku,odebírá nějakou elektřinu? Děkuji

 

Jak jsem psal, v režimu spánku je počítač úplně vyplý a neodebírá vůbec nic, pokud není v Biosu zapnuto nabíjení z USB. Pak i neběžící počítač lze využít k nabíjení třeba mobilu.

Režim spánku by ale neměl být úsporný režim což u některých windows bylo nevhodně asi přeloženo s anglické verze nebo došlo k jiné chybce

 


0x

Hm, během dneška to bude... ehm, 6 dní, co bude můj počítač nepřetržitě běžící. Ne že bych ho snad vypnul, je to od posledního restartu. Občas tu mám v místnosti suboptimální teplotu, takže by naopak možná bylo rizikovější ho nechat nějakou dobu vypnutý a pak ho zapnout.

Mně teda W7 po nastaveném čase přejdou do hibernace, led bliká. Start okamžitý. Po stisku tlačítka Sleep usne, ale probuzení je dost dlouhé.

 


0x
avatar dawidececk
Při posledním výpadku proudu(toho kdy vypadla půlka Prahy) byl naposledy vypnutý, už ani nevím kdy to bylo :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]