Nefunkční Thunderbird

Od: Datum: 28.03.16 23:06 odpovědí: 10 změna: 29.03.16 22:53

Dotaz ke všem, kteří užívají em. klienta Thiuderbird. Z ničeho nic nefunguje ani příjem ani odesílání pošty.V prohlížečích pošta funguje niormálně. Nějaké doporučení?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.03.16 23:12

Dobrý den, ano - zkusit Thunderbird s vypnutým firewallem a antivirem (mohla proběhnout jejich automatická aktualizace, která to blokuje) nebo si také zkontrolovat nastavení aplikace Thunderbird. Zdravím!

doplněno 28.03.16 23:38:

Mám tyto hodnoty v nastavení Thunderbirdu: Server odchozí pošty (SMTP) - adresa je smtp.seznam.cz , port je 465 , zabezpečení je SSL/TLS Nastavení serveru - adresa je pop3.seznam.cz , port je 995 , zabezpečení je SSL/TLS A potom mám nastavené také své heslo.

doplněno 29.03.16 00:05:

rudy63 - já tam žádné doplňky nemám. Ovšem, Vy to můžete zkusit. Jinak si to nastavení účtu/ů zkontrolujte. Více už neporadím.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.16 23:20

Používám Comodo.Po vypnutí antiviru a firewallu (i AB-když už jsem v tom vypínání byl) a reakce Thuindrebird je stále stejná.Po vypnutí předchozího jsem restartoval Thuderbir i NB, ale nic nového.Pouze tahle hláška

doplněno 28.03.16 23:21:

Nic jsem během dne, kdy vše fungovalo, nepřenastavoval.

Datum: 29.03.16 00:09

Já bych souhlasil

Datum: 29.03.16 00:14

Jen bych dodal, že s nastavením jsem přčdtím nedělal nic a není v tomto em. klientovi funkční ani @gmail.com.Netuším, jak by se mi povedlo nechtě změnit nastavení u všech účtů najednou.

Od: ben®
Datum: 29.03.16 05:05

Dobrý den, tak, údaje máme stejné, ale ještě si zkontrolujte údaje pro server odchozí pošty (SMTP). Ovšem, zdá se, že v Thunderbirdu problém nebude. Ještě můžete udělat kontrolu, zda je v PC aktuální datum a čas (tedy, správný), restartovat modem (tím to zřejmě nebude, ale zkazit tím nic nemůžete), projet PC antivirem (třeba najde "šupáka") a snad zkusit i Obnovení systému směrem vzad (to až jako poslední možnost). Když jsem psal o vypnutí antiviru a firewallu, tak jsem myslel vypnutí celkové - nesmí běžet ani na pozadí. Tak, snad jste to takto zkoušel - pokud ne, tak vyzkoušejte. Zdravím!

doplněno 29.03.16 13:29:

rudy63 - klepněte si v Thunderbirdu vlevo na název účtu. Potom na stránce najdete Zobrazit nastavení pro tento účet a tam zcela dole (levý sloupec).

doplněno 29.03.16 21:09:

rudy63 - ano, to nastavení viz Váš další obrázek je správné, resp. obě nastavení máme stejná.

Já jsem s Thunderbirdem nikdy takový problém neměl. Tímto jsem vyčerpal své nápady a už jiný nemám. Myslím, že v Thunderbirdu je vše OK, ale kam sáhnout dál, tak to už nevím. Tak, hodně štěstí a snad to nějak rozhýbete - má snaha končí.

Datum: 29.03.16 13:24

Dobrý den,čas i datum je aktuální,modem restartován,NB jsem projel CCleanerem. Nic z toho nezabralo.A teď zpět k nastavení.Poštovní server je POP. Adresa serveru pop3.seznam.cz. 995. Nemám ani tušení, kde bych v Thunderbirdu nastavil server odchozí pošty SMTP. Nikde to tam nevidím

Datum: 29.03.16 15:08

Aha, děkuji, ale přesto nastavení je viz. obrázek podle mne asi správně.

Datum: 29.03.16 22:53

Díky za trpělivost.Nakonec se mi to nastavit nepovedlo a tak jsem Thunderbird odinstaloval Revo Uninstallerem a znovu nainstaloval.Světe div se, Thund. funguje bez problémů a dokonce si zachoval nastavení.Proč tomu tak je, to už je na mně moc, ale jsem spokojený.

Datum: 28.03.16 23:31

nema internet, zkontrolujte jestli nema nastavene nejake proxy a jestli je aktualizovany, v posledni dobe probehlo dost aktualizaci, coz predtim nebyvalo zvykem, kouknete jsetli nejste v offline mode (mohl jste to zapnout pri psani zkratkou) apod

Datum: 28.03.16 23:53

Nevím sice jak, ale díval jsem se v nastavení a ofline se týká práce se soubory.Aktivoval jsem offline a pak vrátil zpět-nic nového.Jinak mám verzi 38.7.1. Ještě je nabídka restartovat se zakázanými doplňky, ale zase netuším, co to udělá, když to vyzkouším.Ano-Ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.