Trapná hláška kontrola konzistence disku!

Od: Datum: 28.03.16 19:58 odpovědí: 14 změna: 29.03.16 18:13
avatar

Zdravím, můj notebook mě opět vytáčí. Jela jsem busem, zapla a koukala z okna. Pak se podívám a je zas vypnutý. Tak ho zapnu znova a vyskočí trapná hláška o kontrole konzistence disku. Viz první fotka. Tak jsem to nějak zkoušela řešit, podle toho co mi na v té chybové hlášce psali. Ale vůbec to nepomohlo, viz druhý obrázek, dala jsem tam "vyhledání chyb z disku", ono to řeklo, že to naplánuje při příštím vypnutí PC a svatej prd. Při dalším zapnutí PC, viz třetí obrázek. Nějaká trapná chyba. Už mě to jako fakt nebaví, pokaždý když se to zapíná, chce to tu konzistenci. Myslela jsem si původně, že to dělala aktualizace JAVY, tak jsem JAVU odinstalovala a ono furt nic. Kdybyste mi někdo poradil, zachránil byste mi duševní zdraví. Anzionka.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.03.16 20:10
avatar

Dobrý den, netvrdím, že to pomůže, ale zkusit to můžete. Přes Tento počítač (ikona na Ploše) a přes kliknutí na ikonu disku C pravým myšítkem najdete Vlastnosti - tam by měla být možnost spustit kontrolu disku (a automaticky opravit chyby). Zřejmě Vám to napíše, že to bude možné až po dalším spuštění NTB, tak s tím budete souhlasit. Potom ukončíte OS a budete restartovat NTB. Snad se ta kontrola provede.

Pokud ne (což už se možná stalo), tak toto zkuste v nouzovém režimu. Zdravím!

P.S. Do nouzového režimu přes klávesu F8 (mačkat ji opakovaně) hned po zapnutí NTB.

doplněno 28.03.16 20:18:

Ano, to je ono. Zaškrtněte obě možnosti a volte spustit. Potom bude zřejmě ta hláška o splnění úkolu až po restartu NTB. Jen doufejme, že nyní se to podaří.

doplněno 28.03.16 20:31:

Tak, bohužel - více asi už neporadím. Nouzový režim vypadá stejně jako normální Windows jen je tam něco nedostupné. Můžete tam udělat i Obnovení systému, spustit antivir nebo CCleaner.

Nebo tam zopakovat tuto operaci s kontrolou disku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 20:13
avatar

Zkusím to a dám vědět.


doplněno 28.03.16 20:15:

Myslíte jako tohle? Mám opravdu obě zaškrnout? A pak co?

Datum: 28.03.16 20:27
avatar

Tak se nepodařilo, opět stejná chybová hláška viz otázka a třetí obrázek. A opravdu nevím, jestli se mi chce lézt do nouzového režimu, ani nevím, co bych tam dělala a jak bych to v něm vyřešila?

Datum: 28.03.16 21:01

,no a použila jste tu obnovu systému ke staršímu datu jak vám to tam píše?


doplněno 28.03.16 21:51:

v ovládacích panelech obnovení sys.


doplněno 28.03.16 21:54:

ta poslední věta na třetí fotce.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 21:15
avatar

Zkoušela jsem to, jak mi to tam píše vyhledání chyb na disku, to jsem dala, bez toho se nehnu při obnově, a ono mi to po vyhledání chyb hodí tu hlášku viz třetí fotka v otázce...


doplněno 28.03.16 21:59:

To je právě to, aby se mohlo pokročit v tom obnovování (v ovládacích panelech..), musí to najít ty chyby, to když dám, tak se neplánuje oprava chyb, při vypnutí, dalším, a při dalším vypnutí a zapnutí se mi ukáže třetí chybová hláška, takže začarovaný kruh.

Datum: 28.03.16 22:16

Jak píše Ben - zkuste to v nouzovém režimu

Nouzový režim vypadá stejně jako normální Windows jen

je tam něco nedostupné. Můžete tam udělat i Obnovení systému, spustit antivir nebo CCleaner.

Nebo tam zopakovat tuto operaci s kontrolou disku.


doplněno 28.03.16 22:24:

https://servis.eset.cz/Knowle…-nouzovem-rezimu#.VvmR-qNf1wE

do normálního režimu se dostanete tak že pc vypnete a zapnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 22:20
avatar

A pomůže to? A jak se dostanu zpět z toho nouzového režimu do normálního režimu, nechtěla bych nadále setrvat v nouzovém režimu a nevědět, jak se ho zbavit.

Datum: 28.03.16 22:23
avatar

Dostaneš se z něj naprosto klasicky vypnutím počítače.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 21:01
avatar
Podle mne chce mít systém disk a souborový systém zkontrolovaný a tvrdošijně na tom trvá. Jen nechápu, co je na těch hláškách trapného. Jsou to jen chybová hlášení Jinak v nouzovém režimu má systém přístup k více operacím jinak běžně nedostupným...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.16 21:16
avatar

No trapného na tom je, že mě to furt při zapínání otravuje a já nevím, co s tím... A já jsem děsnej PC antitalent, takže by mi byly nějaké spešl dostupné operace v nouzovým režimu na houby.

Datum: 28.03.16 22:47

No... jestli jsou na disku chyby, tak Vám obnova předchozího stavu (bod obnovení) nepomůže. Musíte s oprávněním správce počítače zkontrolovat disk a pokusit se chyby opravit. Pokud se nepovede, tak bych provedl zálohu systému a pomalu se psychicky připravoval na případnou výměnu disku.

Jo, notebooky holt nemají rády přenášení s běžícím diskem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.03.16 05:58
avatar

Dobrý den, pokud se nemýlím, tak studujete VŠ, tak nějaký intelekt mít musíte. Když se budete obávat svého NTB, tak je potom těžké radit. V minulém dotazu jsem Vás poslal do Správce spuštěných procesů (programů), ale určitě jste tam nebyla, protože už nebyl dotaz, jak se tam dostat (což uděláte současně přes Ctrl + Alt + Delete). Pokud najdete odvahu, tak nouzový režim jsou zase jen Windows tak, jak je znáte - pouze v rozích obrazovky bude napsáno, že jste v nouzovém režimu. Možná bude horší obraz, možná nepůjde zvuk, možná nepůjde internet. Tím se nenecháte rozhodit a uděláte tam jen to, co jste dělala v normálních Windows - zkusíte opět jen tu kontrolu disku, možná spustíte antivir či CCleaner nebo Obnovení systému (vše najdete na stejném místě, kde to je nyní). Návrat zpět (jen upřesním) není vypnutím NTB, ale použijete k tomu zase stejný postup jako vždy - patrně přes nabídku Start a tam volbu Vypnout či Restartovat. Potom (doufejme) se zase načtou Vaše původní, oblíbené a zcela funkční Windows. Tak, zkuste se překonat a bojujte s NTB se ctí a statečně - já Vám věřím. Zdravím!

doplněno 29.03.16 10:55:

anzionka - kazíte mně radost, protože jsem Vás chtěl trochu potrápit a tu fintu s baterkou jsem si chtěl nechat jako radu až nakonec . No, ne - není to pravda a nebudu dělat chytrého. Je pravda, že finta s baterkou občas pomáhá, ale zde jsem to nevěděl. Zdá se, že hned ten Váš první souhlas s kontrolou disku si NTB pamatoval, ale nemohl ho vykonat. Proč?

Těžko říci, ale hlavně, že už to funguje (to ono to teď nějaký čas vydrží). Jinak máte zase dost nových informací o OS (nouzovém režimu) a může se Vám to někdy hodit. Nedávno jsem zde v jedné otázce zkoušel poradit se spořičem obrazovky, který se odmítal spusit. Tazatel potom psal, že problém působila myš a po její výměně je to OK. A potom se zkuste trefit .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.03.16 09:50
avatar

Takže pánové. Vyřešila jsem to následovně. Na vaši radu jsem se pokusila zapnout ntb v nouzovém režimu. Zobrazila se mi černá obrazovka, že si systém načítá souboubory, a mám čekat, čekala jsem 5 minut, 10 a stále nic. Tak mi došla trpělivost a vyndala jsem a zandala baterku, abych se odtud dostala. Pak jsem ntb znovu zapla a hle, najednou začala sama od sebe probíhat kontrola konzistence disku, nevyhodilo to chybovou hlášku. Proběhlo to a ntb se restartoval a po restartu už kontrola konzistence neproběhla. Tak netuším čím to mohlo být, ale snad už to dělat nebude.

Datum: 29.03.16 18:13
avatar
Jak říkal soudruh Lenin: zálohovat, zálohovat, zálohovat!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.