Jak nejlépe ,

Od: Datum: 24.03.16 14:24 odpovědí: 6 změna: 25.03.16 13:59

Dobrý den,

mám prosím dotaz jak nejlépe vyčistit od prachu klávesy u počítače bez případného poškození, zvládnu to vysavačem při malém sacím výkonu.? Děkuji za každou dobrou odpověď. Olin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 24.03.16 14:27

Vysavač u některých klávesnic může klávesu nacucnout - lepší je stlačený vzduch a vyfoukat, případně kompresor s jehlou na balony. Obyčejná klávesnice lze např. umýt https://www.google.cz/search?q=%C4%8Dist%C3%ADc%C3%AD+p%C4%9Bna+kl%C3%A1vesnice&hl=cs&biw=1164&bih=817&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU-rqqttnLAhWpDZoKHYW5DNcQsAQILg - ty jsou opravdu dobré, ale u dražších klávesnic je riziko zatečení do elektroniky a zkrat...

doplněno 24.03.16 17:31:

Doplním - ta pěna, jednou jsem ji použil na klávesnici NTB a klávesnice odešla do věčných lovišť. To jsem jí tam ani moc nedal - ale uvnitř (nedá se to rozdělat) se asi něco speklo a klávesa napíše 2 různé znaky zároveň... někdy i funkce atd.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.03.16 14:55

Dobrý den.Já používám stlačeny vzduch ve spreji.Mají to i v Globusu nebo Kauflandu.Dělal jsem to před 2 dny a je to paráda.

Ohodnoceno: 2x

Od: mcgregor
Datum: 24.03.16 15:22

Klávesnici dokonale omýt, očistit... v podstatě nelze. Pokud si najdete omyvatelnou klávesnici, to jest takovou, kterou vložíte do dřezu a vydrhnete, může to být řešením (jednu takovou mám, Logitech K310 = tuším že už není v prodeji) ale běžná klávesnice má údajně na sobě více bakterií nežli na běžném WC = to hovoří za vše. Minimálně to vypovídá něco o tom, jak dobře se klávesnice udržuje v čistotě. Páni konstruktéři, haló, budíček...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.03.16 16:10

Dobrý den,

pokud se jedná o klasickou klávesnici, tak já jsem si dal tu práci a všechny tlačítka jsem vyndal pryč.

Jde to celkem snadno, stačí je odšprtnout.

Pod každou klávesou je ještě zdvihací gumička.

Napustil jsem si umyvadlo s jarovou vodou a všechny odnímatelné komponenty jsem pořádně vypral.

Kostru klávesnice jsem vysál vysavačem, omyl vlhkým hadrem a kam se hadr nedostal, použil jsem namočenou tyčinku na čištění uší (uchošťouru).

Tip pro Vás - je dobré si klávesnici před tím vyfotit. Já jsem to neudělal a skládal tlačítka zpaměti. Docela jsem se zapotil... :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.03.16 17:25

Od: planetka*
Datum: 25.03.16 13:59

Já to vyndavám také vidličkou(tlačitka)Podobně jako na odkazu, atd...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.