Občasné vypadávání WiFi sítě na NB

Od: Datum: 19.03.16 18:39 odpovědí: 1 změna: 19.03.16 22:00

Na mém notebooku ASUS X550C, s OS Win.8.1 občas "vypadává", při práci na internetu, signál WiFi. Na ikoně intenzity signálu se objeví červené kolečko s bílým křížkem a při najetí kurzorem na tuto ikonu se mi hlásí "Nepřipojeno-není kdispozici žádné připojení". Při kliknutí na ikonu se zobrazí odstavec s připojením sítě a v něm "WiFi - zapnuto" a k tomu "Nenalezeny žádné sítě". Žádné sítě se také nazobrazí. Ale při kontrole signálu mé WiFi sítě, na vedle položeném tabletu a smartphonu, je signál mé WiFi sítě "plný" a obě zařízení na této síti WiFi pracují bez problémů a síť rovněž,bez problémů, identifikují.

Tím je jednoznačně dáno, že není chyba v síti, ani v routeru!

Abych se opět k síti s notebookem připojil, musím jej vypnout tak, aby kontrolka provozu signalizovala úplné vypnutí-zhasla(restart nestačí).

Když notebook pak zapnu (ve volbě připojení sítě mám definováno automatické připojení), notebook se na síť sám připojí a opět pracuje. Při kontrole kliknutím na ikonu signálu WiFi se mi bez problémů objeví veškeré sítě, jak mé (2),tak i další, sousedů z mého okolí (cca 5-8).

Také se mi stalo, že při kliknutí na ikonu s tím červeným terčem a bílým křížkem, mi notebook napsal v odstavci síťového připojení "Skrytá síť" a pod tím "Funkce síťového adaptéru neodpovídá požadavkům této sítě" a tlačítko "Připojit". Po kliknutí na tlačítko se objevila ikona s názvem mé sítě a po kliknutí na ni se napsalo "Připojeno" a notebook se na síť připojil.

Toto, ale zejména případ uvedený na začátku mého dotazu, se mi stává přibližně 1-3x denně, bez jakéhokoliv varování a je to velmi nepříjemné, zejména při stahování aplikací, kdy dojde k přerušení a je nutno celé stahování opakovat a zejména pak, při psaní delších e-mailů, kdy při jejich odeslání (pokud nebyl uložen koncept ještě v době, kdy byl NB k síti připojen), dochází vlivem nepřipojení, dle zákonu "schválnosti", kolikrát, ke ztrátě celého napsaného textu.

Na různých radách mi bylo raděno, že by mohl být problém s ovladačem WiFi v mém NB, ale nevím jak si s tím poradit. Při kontrole síťových adaptérů v NB jsem pouze zjistil,že je zde instalován síť. adaptér WiFi "Mediatek MT7630E 802.11bgn" a řadič "Realtek PCIe GBE Family Controller". V možnostech nastavení je však toho u obou tolik, že jsem, vzhledem k tomu, že v podstatě nevím o co jde (nejsem IT odborník, pouze trochu více informovaný a aktivní uživatel), raději do nastavení nezasahoval, abych neudělal více škody jeko užitku.

Máte-li někdo, s podobným problémem zkušenost, případně máte-li o uvedeném nastavování a případné odstranění mého problému odborné vědomosti, prosím poraďte. Za případné reakce předem děkuji. Jiří


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.16 22:00
avatar

Zkuste toto
20 | Re: problem s wifi
xsc | 28. 7. 2014 | 1 reakce | dosud nehodnoceno | Reakce na 1

WIFI funguje s ovladačem

http://s3.amazonaws.com/mtk.c….0_04152014_5.0.46.0_Free.zip odsud http://www.czc.cz/asus-x550cc…hlem8i6r92qkhutsipqi6/diskuse Pak jsou ještě ovladače wi-fi tady http://www.zive.cz/poradna/pr…default.aspx?consultanswers=1 nainstalovat podle typi ntb Zkuste někoho z okolí, jestli by vám pomohl...


doplněno 19.03.16 22:08:

Pak ještě stránky Asusu http://www.asus.com/support/D…/516/0/5/iDj76sQprYFuQe5J/30/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.