Vytisknutí e-mailu

Od: Datum: 18.03.16 14:21 odpovědí: 13 změna: 19.03.16 19:24

Dobrý den.Mám problém s vytištěním e-mailu.V práci máme e-mailového klienta a tam to umím.Doma mám webové rozhraní a zatím jsem e-mail nikdy nepotřeboval vytisknout.Když sroluji až na konec e-mailu,tak je tam nalevo tlačítko "vytisknout zprávu".Když na to kliknu,tak se otevře nové okno-seznam-minibrowser a po chvíli se objeví na stavovém řádku "hotovo".Jenže se neobjeví žádný náhled.V tom novém okně je napravo dole ikonka tiskárny a když na ní kliknu,tak se sice otevře další okno,už s náhledem,ale náhled je prázdný.Nevíte co s tím?Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.16 15:20

Podle mne je lepší dát před ikonkou "tisk" přednost nabídce prohlížeče.

Soubor ► Náhled tisku (v náhledu upravit okraje, záhlaví a zápatí ► "vyhodit"

vše, co vytisknout nechcete) a Soubor ► Tisk

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.16 15:33

Ano,já to tak normálně dělám,ale v emailu na seznamu se mi vůbec neobjeví ta lišta, kde je soubor.

Datum: 18.03.16 16:24

Seznam MiniBrowser neznám.

Nenabízí v nastavení možnost zobrazení hlavní nabídky?

"Soubor" je částí hlavní nabídky (Datei = Soubor)...

Datum: 18.03.16 16:41

Ten soubor já normálně mám při běžném prohlížení webu,jenže při otevření mailu se to ztratí.Když pak na konci mailu kliknu na tlačítko vytisknout zprávu,tak se otevře ten mini browser a v něm nejde nic nastavit.

Od: hm®
Datum: 18.03.16 16:35

Lišta, lišta, ... nefunguje CTRL+P?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.03.16 16:58

Tak tohle funguje.To je z toho,že neznám zkratky.Teda pár ano,ale tuhle ne.Díky.

Od: ben®
Datum: 18.03.16 16:39

Dobrý den, odpovím Vám jinak, než asi očekáváte. Pokud máte možnost tisku v práci, tak tiskněte tam. Případně si text mailu zkopírujte, vytvořte v PC nový soubor TXT a text do něho vložte (možná bude nutná editace). Soubor TXT ve svém PC už asi vytisknete bez problémů. Zdravím!

doplněno 18.03.16 17:00:

Já vím, že můj návrh neřeší problém, ale pokud třeba na tisk spěcháte a nejde ani o grafickou úpravu textu (formátování), tak by to bylo rychlé řešení. Takže, jinak Vám neporadím - nikdy jsem mail netiskl a navíc mám Thunderbird.

doplněno 18.03.16 17:28:

Ano, už to zde vidím. No, pokud ta kl. zkratka funguje, tak si ji někam zapište a máte hotovo. Jiné řešení asi už není třeba. Uvidíte, hlavně, že se to povedlo.

Datum: 18.03.16 16:54

To je Bene také řešení,ale mě štve,že by nešel doma vytisknout mail.Mohu samozřejmě zprovoznit windows mail,což je klient a tam to jde.Ale možnost vytisknout zprávu tam je,jenom to nějak nefunguje.Je pravda,že mail potřebuji vytisknout zcela vyjímečně.Tedy ten soukromý.V práci tiskneme z mailu přílohy běžně.Kdyby jak píše Ivzez, tam byla nabídka soubor,tak je to jasné,ale já ji tam z nějakých důvodů nemám.Tedy mám,ale ne v mailu.Jakmile otevřu mail,tak je to tak,jak je na obrázku.Přikládám ještě jeden,aby bylo vidět dole nalevo "vytisknout zprávu".

doplněno 18.03.16 17:16:

Já jsem to už Bene vytiskl,jak poradil hm.Ale stejně musím přijít na to,jak to vytisknout bez zkratky.Musí to nějak jít.Díky za radu i čas.

Datum: 18.03.16 18:07

Děkuji všem za rady i čas.Použil jsem zkratku jak radí hm.

Datum: 18.03.16 23:01

Jelikož jsem počítačově negramotná dělám to tak, že si to zkopíruji do wordu a tisknu.

Datum: 18.03.16 23:18

Ano i tak to lze.Mě jen nejde do hlavy,proč se mi v mailu neobjevuje navídka soubor.Jinak můžete zkusit radu od hm,tj. klávesová zkratka Ctrl+P.

Datum: 19.03.16 19:07

Já si označím text e-mailu běžným přetažením a označením celého textu kurzorem (mimo adresy a předmětu) a vložím do paměti- zkopíruji, pomocí Ctrl+C. Pak si otevřu, u mne, soubor "LibreOffice 5.0.4.2"(zdarma dostupný na "sosej.cz" a velmi dobrý) , možno určitě i "MS Office", pokud s ním disponujete. Otevřu si "nový" textový dokument, do něj text e-mailu vložím, pomocí Ctrl+V a ten si případně doplním poznámkami (i případně tou adresou a předmětem). Pojmenuji a uložím, dle potřeby a pak jej bez problému v této aplikaci vytisknu. Pochopitelně náhled, možnosti úpravy tisku a.t.d.

Já mám v rubrice "Stažené soubory" složku" Kopie e-mailů" a do ní tyto e-maily ukládám. Kdykoliv mohu potom opět zkopírováním, stejným způsobem, do dalšího e-mailu text zase vložit, pokud to potřebuji. Možná vám to vyhovovat nebude, ale já to mám takhle uděláno a je to OK.

Datum: 19.03.16 19:24

Dobrý den.Ano,podobně to dělá lidus,akorát ve wordu.Ono těch zpúsobú je víc,ale mě by zajímalo proč to nejde přímo z e-mailu.Nebo pokud ano,tak nevím jak.Ale děkuji za reakci a radu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.