Kde stáhnout originální Windows Vista

Od: Datum: 17.03.16 17:48 odpovědí: 7 změna: 19.03.16 00:32

zdravím potřebuji k opravě original ...na uložto jsem nepochodil vzdy instalace navrhuje různe verze...proste potřebuji čistou instal. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 17.03.16 18:09
Na stránkách Microsoftu lze podle návodu lehce vytvořit bootovací médium na verzi, kterou budete opravovat.
Nejlepší ale asi bude zjistit licenční klíč, zazálohovat data a pomocí toho média provést rovnou čistou instalaci. Pak od výrobce desky stáhnout ovladače podle vašeho systému a nainstalovat potřebné programy. Zbavíte se tím všeho, co by mohlo případně dělat znovu problém.
Hledat operační systém na Uložto bych se bál.
doplněno 17.03.16 21:14: Koukal jsem, že vistu ke stažení Microsoft volně nenabízí. To dělá až od novějších systémů.
Odkaz od Slavco31 jsou jen servispacky, ne systém.
Zbývá tedy buď zkusit tlačítko F8, pokud je to notebook s touto možností, nebo pokusit se opravit vložením disku do jiného PC, nebo live cd Linux, nebo stáhnout či půjčit cd se systémem.
Ten program, co píšu dál, je v tomhle případě asi trochu k ničemu, jestli se však dostanete dál, bootovací cd si udělejte, na příště.
To ale už asi taky víte. Nicméně během chvíle jsem našel poměrně dost odkazů s různými návody na opravu bez cd, takže asi podle vaší šikovnosti taky uspějete. Pak byste mohl napsat, co konkrétně vám pomohlo.
Ohodnoceno: 0x

Od: neo*
Datum: 17.03.16 18:54

Jde o to ,že mate PC do ktereho nejde najet a potřebuji přes možnost která se mi nabízí krom instalace ,,opravit tento počitač" zachranit Pc před instalací .Vím že, by to byla nejrychlejší cesta,ale majitel instalační medium nemá .A mnou navrhovany OS je windows 7 ..což stoji peníz.

Datum: 17.03.16 19:17
Tu instalačku přeci uděláte na stránkách Microsoftu. Nepotřebujete původní cd. Rozhodně lepší, než zavirované Uložto. Po opravě to pak můžete i nemusíte čistě přeinstalovat. Já bych to udělal.
Proč navrhujete Windows 7, když licenci visty má? Tím to přeci taky neopravíte, budete instalovat nově. Nevím, co konkrétně děláte, ale nejde použít Linux?

Datum: 17.03.16 19:18

a date mi odkaz;)

Datum: 17.03.16 19:40
Odkaz přímo nedám, nechám vás trochu hledat na Googlu. Například řetězec
Jak vytvořit bootovací
Pokud to tak uděláte, budete mezi odkazy mít pěkně zpracovaný článek od Servispckupka, kde je popsána tvorba bootovacího disku vist přes w7 nástroj a jeho použití. Alespoň si ho přečtěte, ať to nezkazíte.

Datum: 19.03.16 00:32

aspoň odpovím problem byl ,že při spuštění se zobrazilo toto "Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozený nebo nebyl nalezen: WINDOWSSYSTEM32CONFIGSYSTEM"

nouzový režim a kterákoli jiná možnost skončila se stejným výsledkem(stejná chyba) pak jsem našel tento návod : http://www.1u.cz/2009/08/06/w…ndows-system32-config-system/

sice na XP ,ale proč mi by nešlo na VISTY ..no změna byla v chybějící knihovně DLL. k ovladačum graf. kartě ,prvně jsem připojil HDD k jinému PC pak mě to nabavilo a nasledoval LINUX . Po opětovném dotazu a pravděpodobně hrozby dalšího výdaje majitel PC(desktop) našel co jsem hledal..pěkné originální baleni vist.. tak už nic neřeším a pěkně reinstaluji.Ale ta cesta najít na HDD body obnovy a zkopírovat uvedené soubory se mi hodně zamlouvala byť nepomohla...mějte se

Datum: 17.03.16 19:54

Napríklad na stránke microsoftu.: http://windows.microsoft.com/…e-packs-download#sptabs=vista

doplněno 18.03.16 00:13:

Neviem,či to microsoft blokol,no raz sa mi podarilo dosť na akusi ich stránku určenú pre vyvojárov a tam boli všetky edície windows ku sťiahnutiu. ja som si tak to stiahol vistu aj XP.Snaď napomôže táto k hľadaniu: https://technet.microsoft.com/en-us/windows/ee940459

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.