Vynášení dat, rada?

Od: Datum: 15.03.16 16:33 odpovědí: 5 změna: 16.03.16 17:27
Dobrý den. Prosím o radu. Ve firmě mi jeden ze tří zaměstnanců, mající přístup k firemnímu počítači kopíruje a vynáší data o zákaznících. Mám zájem na tom vyřešit to interně, bez zatahování do toho další osoby. Takže, potřebuji poradit nějaký spolehlivý program, který mi umožní skrytě pořídit screenshoty a zaznamená hystorii internetu, třeba i programy dva, každý zvlášť. Trošku jsem prostudovala co je dnes nabízeno a za pár korun se dá koupit schopný keylogger, ale to je to, co nechci. Jednak zaznamenává i hesla a z počítače se přihlašujeme do bankovnictví, tak i ti zmíňění zaměstnanci pc používaji pro své emaily a hlavně asi mám strach z takového programu, jestli není možnost zneužití třetí osobou. Taký program si do pc prostě nepustím. Za podobnou službu zajištění důkazů, mi soukromý detektiv předběžně spočítal cenu na 15-20 tis, což je prostě moc a policii do toho zatahovat nehodlám, chci si to vyřešit uvnitř firmy, bez nějakých komplikací nebo mstění se dotyčnému. Díky za typ..
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.16 22:15

Program Vám neporadím, ale nemáte ve smlouvách se zaměstnanci ustanovení o povinné mlčenlivosti? Tohle ustanovení zaměstnancec evidentně porušuje, tedy, zřejmě jste schopná mu to prokázat a pak by neměl být problém se s ním rozloučit, klidně dohodou.

Ohodnoceno: 1x

Od: jk*
Datum: 16.03.16 14:16
Dobrý den. Ustanovení o mlčenlivosti a vše kolem ve smlouvách uvedeno máme, to je základní věc. Jen si nejsme úplně jisti, který z těch zúčastněných to je. Proto chci mít v ruce něco, co na něj jasně ukáže. Škoda je zatím jen v řádech pár tisíců, tak proto to nechci řešit mimo firmu a vynakládat desetitisíce za detektivy. Každý jsme v mládí dělal hlouposti, tak se nebudu mstít a hojit na mláděti, jen prostě udělit malou lekci, ze které si něco v tom lepším případě vezme, v tom horším se s ním pak rozloučíme se vší parádou...takže mi opravdu postačí jen nějaky prográmek výše, nechci žádný vše kopírující program, ač jsou velice snadno dostupné...díky...
Datum: 16.03.16 14:27

Neřešitelná situace. Chcete sledovací program na odhalení protismluvního chování v zamestnaneckem PC, co by umel screenshoty, zaznamenava historii atd, ale jedním dechem dodáte, že v něm dělá spousta lidí spoustu nepracovních věcí a že vlastně žádný takový sledovací program nechcete. Babo raď.

Nechte zaměstnance podepsat doplněk smlouvy, řekněme bezpečnostní směrnici, v které bude uvedeno, co smí a nesmí a zároven, ze pocitace jsou (mohou) byt sledovany. Za poruseni, blablabla... pak si do pracovniho pc nainstalujte co chcete.

Od: jk*
Datum: 16.03.16 15:25
Asi si nerozumíme. Sledovací program odmítám já sama osobně, už jen z toho důvodu, že jsem tak trošku vůči tomuto paranoidní a bojím se, že takový program si bude v pc dělat a posílat co chce a kam chce. To právě nemám chuť podstupovat a riskovat, proto mi postačí jen něco, co uděla a uloží screenshoty, nic víc, historie prohlížeče už je takový bonus navíc, tohle mi k usvědčení stačí...
Datum: 16.03.16 17:27

Pokud jim umoznujete na pracovnim PC vyrizovat soukr postu a hlasit se do soukr bankovnictvi, tak tam nemuzete bez jejich vedomi instalovat zadne keylogery ci snimace obrazovek. Tim byste si naopak nabehla vy, ze by vas zaloval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.