Farming simulator 15

Od: Datum: 14.03.16 22:01 odpovědí: 33 změna: 17.04.16 10:30
dobrý den ja mam problém ja jsem měl windows 8 a měl jsem na ni nainstlovanou hru farming simulator 15, jenom se mi pak zkazil hardisk, v opravně mi ho vyměnili, a předělali mi ho na windows 7 a jak jsem si nainstaloval ten farming simulator 15, tak už nešel spusti, píše mi to ze je pry nějaky 3D systém.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.03.16 06:43

Dobrý den, neuvádíte přesné znění chybové hlášky, tak jen odhaduji, že po přeinstalaci OS nikdo nenainstaloval DirectX - nainstalujte si ho do PC a třeba se hra zase rozjede. Zdravím!

P.S. A podívejte se také na nastavení své grafické karty.

doplněno 17.03.16 07:21:

Píšete, že ta hra dříve fungovala a je pouze jiný HDD, resp. grafická karta je stejná.

Zkuste si nainstalovat (nebo aktualizovat) DirectX a stejně tak i ovladače graf. karty.

doplněno 18.03.16 07:02:

Podívejte se do Správce zařízení a u té grafiky na ovladač. Je tam jistě možnost jeho aktualizace a snad i jeho vyhledání na internetu a instalace do PC. O tom DirectX nic nepíšete, ale měl by být v PC také. Pokud to nezvládáte, tak svěřte vše někomu, kdo má více zkušeností s PC.

doplněno 18.03.16 16:08:

martindonc - skoro bych řekl, že tam máte dvě grafické karty a jedete na integrovanou.

To zjistíte v BIOSu a tam lze i graf. kartu vybrat. Pokud by tomu tak bylo, tak si musíte vybrat tu nesdílenou (lepší) a k ní potom nové ovladače viz postup přes Správce zařízení.

Ono "standardní grafický adaptér s rozlišením VGA" je pro tuto hru málo - musíte mít ovladač, který zvládne 3D. Předpokládám, že i rozlišení obrazovky není nyní zrovna výborné. Ještě se podívejte do Ovládacích panelů na nastavení pro grafickou kartu, resp. jestli tam je panel pro samostatnou graf. kartu (ovšem, až ji zvolíte v BIOSu a instalujete pro ní ovladače) a také si otestujte rozhraní DirectX (viz odkaz). Já už Vám více neporadím, tak snad buď to zvládnete sám nebo s pomocí kamaráda či NTB odnesete opět do servisu a budete reklamovat, resp. požadovat funkční nastavení (neb takové bylo dříve, než proběhla oprava). http://windows.microsoft.com/…a/run-directx-diagnostic-tool

Ohodnoceno: 1x

Od: martindonc*
Datum: 17.03.16 06:30
Takto zní ta hláška když kliknu na farming simulator 15 Error: could not init 3D system. Shader model 3.0 is required. A na internetu mi to
přelozilo
Chyba : nelze init 3D systém.
Je zapotřebí Shader Model 3.0 .

Datum: 17.03.16 08:15

Aktualizuj si ovladače grafické karty. Jak ti měnili disk, tak prostě se odstranily některé instalace nebo aktualizace.

Ohodnoceno: 0x

Od: martindonca
Datum: 17.03.16 18:33
ale kde najdu ty ovladače grafitské karty, protože to nemůžu najít.

Datum: 17.03.16 19:33

Záleží, co máš za grafiku. Jestli nVidia, tak na jejich stránkách a to samé, pokud máš grafiku AMD

Datum: 18.03.16 06:53
Mně to tu píše grafitské zařízení 1 VGA. A grafitské zařízení 2 taky VGA.

Datum: 18.03.16 14:56
DirectX tam mám protože jak jsem si instaloval jinou hru tak se mi tam nainstaloval taky.

Od: martindoncan
Datum: 18.03.16 15:25
Tak jsem to uďelal podle vás a při vyhledávaní aktualizací mi to napsalo " Nejvyhodnější software ovladače pro vaše zařízení již je instalován,, stantarní grafitský adaptér s rozlišením VGA.
A pot dým je další srantartní grafitský adaptér s rozlišením VGA a když na ňeho kliknu tak se mi oběví vlastnosti a tam je popsan stav zařízení a píše to tam Toto zařízení nelze spustit. (Kód 10) a kdyz tam kliknu na aktualizovat ovladač tak mi to ta napíše to samé stantarní grafitský adaptér s rozlišením VGA.

Od: martindoncand
Datum: 19.03.16 11:18
Dobrý den kde najdu v tych ovladacích panelu pro nastavení graf.karty. děkuji.

Datum: 19.03.16 13:30
Co je to bios a kde ho najdu.

Od: jmlc®
Datum: 18.03.16 15:32

Znáte-li přesný název grafické karty, uveďte. Můžete si stáhnout program speccy - https://www.piriform.com/speccy/download - poslat podrobnější popis HW ve vašem PC.

Neumíte-li s PC vůbec řešit podobné situace, zkuste "automatem" - https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php - jednoduché a polopatistické - jen free verze neumí vše aktualizovat jedním tlačítkem - musíte jednotlivé ovladače aktualizovat zvlášť.

doplněno 19.03.16 12:04:

Zajděte si za tatínkem nebo vnoučkem - podle reakcí to sám nezvládnete.

Stále se snažíte něco nastavit - tím si akorát nastavíte potíže... Potřebujete ovladače grafické karty a ty vám nikdo nedá, když nezná info o vaší grafické kartě ... Takže znovu: Jakou máte grafickou kartu? název, typ,... Zkusil jste už nainstalovat program speccy, který vám to řekne, když neumíte hledat sám?

doplněno 19.03.16 14:10:

VGA je typ výstupu - kabelu k monitoru - takže to vezměte do servisu, protože takovým postupem můžete PC podpálit a budete úspěšnější..

doplněno 19.03.16 15:19: huráááááá - radeon graphic - takže ATI Radeon - teď znát ještě typ GK a stáhnout z webu http://support.amd.com/en-us/download - pro vás bych doporučil variantu Automatically Detect and Install Your Driver

Datum: 19.03.16 13:28
Ja mám graf.kartu VGA.

Datum: 19.03.16 15:07
ja mám na noťasu nalepky intel pentium inside a radeon graphic.

Datum: 19.03.16 15:20

a pokud by nešlo, zkuste univerzál http://www.slunecnice.cz/sw/ati-catalyst-control-center/

doplněno 19.03.16 20:19:

Teď - to chce někoho zkušeného, kdo ví, jak s PC něco řešit mimo minecraft.

Po dvou dnech nejste moc daleko... nainstaloval jste co konkrétně? slimdrivers? Catalyst?...

doplněno 19.03.16 20:32:

Slimdrivers - po spuštění projede ovladače a ukáže, který je nutné dodat zlepšit - je to polopatisticky napsáno.

Dokážete se dostat do "ovládací panely"? - je tam "správce zařízení" - tam nesmí být žádný otazník či vykřičník. Pokud je, dáte přes pravé tlačítko "aktualizovat ovladač" - nejprve pro jistotu přes internet zkusíte od Microsoftu. Když nenajde novější, uděláte to samé s odkazem na složku, kam jste stáhl zmíněné programy - catalyst...

doplněno 19.03.16 21:02:

Nesmí být nikde žádný vykřičník ani otazník - jakýkoliv další otazník znamená nefunkční PC. Budu se opakovat, ale zavolejte si tatínka, ať to opraví nebo dá opravit někomu jinému... nebo přijdete o celý PC ..

Vykřičník může být akceptován jen v některých případech a to je teď zbytečné rozvádět... Otazník je v podstatě znemožnění práce PC jako celku.

Datum: 19.03.16 20:10
ta první nejde a tá druhou jsem nainstaloval a co teť?

Datum: 19.03.16 20:23
Jo nainstaloval jsem vše.

Datum: 19.03.16 20:47
Už u toho jednoho není vykřičník ale pořat nejde spustit farming simulator 15.

Datum: 20.03.16 14:46
ale fakt u graviských kartác není žádny vykřičník.

Datum: 20.03.16 17:53

A fakt je někde jinde? nebo také není? Už ztrácím trpělivost... jsou možnosti opravy, ale člověk musí narazit na někoho, kdo nechce za každou cenu hrát tu zatracenou hru... ale chce mít spravený PC.

Máte doma foťák? - jde přiložit fotka správce zařízení?

doplněno 23.03.16 20:59:

huráááááá - máme vyhráno - konečně známe název karty.

http://www.driverscape.com/do…ti-mobility-radeon-hd-2600-xt - stáhnout pro WIN "driver" nebo ještě lépe přímo od výrobce http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%207%20-%2032

Stažený soubor se nainstaluje - pokud nebude v "EXE", můžete přes ono "aktualizace ovladače" dát - hledej v PC a zadat cestu k tomuto staženému souboru.

doplněno 23.03.16 21:41:

no tak zpět - udělejte prostě přesně toto: "Tááááátíííí, prosím, můžeš mi to opravit?" Víc už po netu nedokážu.

Datum: 23.03.16 20:53
tak po dvou dnech jsem zapnul noťas a podíval jsem se na správce zařízéni, a tam byli vykříčník byl u jednoho a dal jsem aktualizovat ovladač a teť mi to píše že nebylo možné nainstalovat gemini ati mobility radeon hd 2600 xt (mocrosoft corporation-WDDM). Ze sistém nemůže najít software ovladače vašého zařížení. Ze pokut znáte výrobce zařízení, informace o ovladači mužéte vyhledat na webových stránkách výrobce.

Od: opilec
Datum: 23.03.16 21:19

Nejdřív se nauč gramatiku !

Datum: 23.03.16 21:34
Ja už na to nemám nervy ja sem to nainstaloval a pořat mi to tam píše kokotiny.

Datum: 23.03.16 21:43
A jak to mám udělat když taťku nemám. Co?

Datum: 23.03.16 21:46

servis PC - za 10 minut opraveno, stojí cca 500 na hodinu

doplněno 23.03.16 21:47:

nebo zdarma - protože "opravně mi ho vyměnili, a předělali mi ho na windows 7" znamená reklamaci

doplněno 24.03.16 13:28:

Ne, není - vše je to o korektních - správných ovladačích grafické karty. Nemáte nainstalovány ovladače grafiky, proto nefunguje to, co před tím fungovalo.

Když nedokážete po všech těch popisech opravit, pak můžu jen rezignovat. Kdo to předělával na W7? TO JAKO MĚL BÝT PC S WIN8, KTERÉ JSTE SI PŘEDĚLAL NA LEGÁLNÍ W7?

Reklamujte opravu, reklamujte, reklamujte - nechte někoho jiného toto opravit.

Datum: 24.03.16 12:53
Není to proto že mám windows 7 ultimate

Datum: 25.03.16 21:52
to nejde.

Datum: 26.03.16 09:04

nejde co? Nejde reklamovat? Nejde spustit slimdrivers? Nejde stáhnout ovladač GK? Nejde ho nainstalovat? Nejde zajít za sousedem, strýcem, kamarádem ze školky?

doplněno 26.03.16 09:10:

*ee*

doplněno 26.03.16 20:21:

SERVIS!

SERVIS!SERVIS!SERVIS!

SERVIS!SERVIS!SERVIS!SERVIS!

SERVIS!SERVIS!SERVIS!SERVIS!SERVIS!

CHÁPEŠ TO?

JINAK SI SVŮJ PC PROSTĚ MŮŽEŠ ROVNOU VYHODIT Z OKNA!

TOTO JE MŮJ POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK - ŽÁDNÁ Z RAD NEBYLA UŽITEČNÁ, PROTOŽE PADÁ NA STĚNU A HLOUPOST - NEBO JE TO PROVOKACE? pokud jsi tak hloupí, že nedokážeš odpovědět jednu jednoduchou větu, pak už Ti nepomůže NIC!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.03.16 09:08
ne.
doplněno 26.03.16 09:12: Hmm...

Datum: 26.03.16 09:17
co je to bios a jak se do něj dostanu.

Datum: 26.03.16 20:22

tak ještě jedna - omlouvám se - Hloupý! - prostě mi to ujelo, protože už fakt nemám nervy na takové řešení...

Datum: 27.03.16 07:28
No a co dál. Jak se do něj dostanu.

Od: ben®
Datum: 27.03.16 08:04

Dobrý den, kolega @jmlc vykazuje značnou až svatou trpělivost - Vy pouze zlobíte a spolupráce není možná. Chtělo by to znát alespoň nějaké základy práce na PC, ale to Vás zde takto nenaučíme. Máte smůlu - tu hru si prostě nezahrajete. Zdravím!

P.S. Poslat nepřipraveného do BIOSu si netroufám.

Datum: 17.04.16 10:30
Už mi to jede ale vypátava mi to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.