C2D e6400 nejde overclock na víc jak 2,4 Ghz

Od: Datum: 14.03.16 19:45 odpovědí: 2 změna: 20.03.16 07:41

No raději jsem založil nové vlákno aby se to nepletlo.

Opravdu není nikdo kdo by pořádně poradil?

Už nevím jak dál, podařilo se mi procesor přetaktovat na nestandartní frekvenci a to stabilně na 2400 Mhz při frekvenci PCIE sběrnice na rovných 120 a měl jsem to už i na 2560 Mhz při frekvenci sběrnice PCIE 122 až 124 jenže tam už mi selhalo načítání SATA řadiče. A též jsem to měl i na 2660 Mhz při frekvenci sběrnice PCIE na 126 jenže tam pro změnu se to nechtělo načíst do OS. Ramky jedou na 750Mhz prakticky by měly zvládnout frekvenci 883 Mhz, protože už takovou jednou měly.

I napětí paměti jsem zvýšil třeba až na 2V, také jsem měl ručně nastavené časování pamětí i Vcore atd a také nic. Tak už nevím v čem tam je chyba.

Že by to dělala ta integrovaná grafická karta? Ale tu mám vypnutou a danou externí, tak nevím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.16 11:34

Momentálně mne napadají dvě příčiny. Především asi bude problém základní desce, která zkrátka není tohoto schopná. Dalším problémem by mohl být slabý zdroj, který je "na hraně" a po OC už nezvládá. Takhle jsem již setkal s počítačem, kde na 12V větvi bylo 8,7V a PC stále fungovalo, ale velmi špatně, ale jak mohlo vůbec nastatovat, to dodnes nechápu...

Ohodnoceno: 2x

Od: reca
Datum: 20.03.16 07:41

Asi to tak bude, že by to mohla být deska, jenže už se mi podařilo přetaktovat i na 333 fsb ale při dost vysoké frekvenci PCIE a to rovných 123Mhz a to už zase nechtělo jít SATA. tak jsem to nakonec snížil o hodně méně a i PCIE teď mám na dle mě stabilních 115 Mhz ale jen 298 fsb.

Jinak při hodnotách fsb nad 298 mi to vypisuje v postu toto upozornění:

A 266 mhz system bus processor is installed. This proccesor is not supported on this system board, and will run at reduced processor clock speed. System performance will be impacted.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.