Zakoupení počítače

Od: Datum: 12.03.16 20:57 odpovědí: 4 změna: 12.03.16 23:30

poradí někdo zda si pořídit tento počítač BARBONE FENIX Silver?jsme starší a tak nepotřebujem žádné hry pouze na účty,prohlížení stránek,nákupy atd. máme Dell-com počítač již několik let asi 4 až 5let a je strašně pomalý,platíme si program na zrychlení ale stejně je pomalý používám i program na čištění Ccleaner tak jsem se rozhodla koupit nový a to právě ten české výroby Barbone můžete někdo poradit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.16 21:06
avatar

No, čtyři až pět let ještě není tak strašný, aby se musel kupovat novej.

Že se zpomaluje je normální a bude to dělati ten novej. Já bych doporučil udělat zálihu všeho potřebnýho, nejlépe na nějaký externí disk a potom kompletní reinstal systému. Nainstalovat si jen to co potřebuješ, jako antivir a firewall s úspěchem už dlouho používám Comodo. K tomu Ccleaner a je vystaráno. Hlavně se vybodni na všechny programy, co slibují zrychlení počítače. Skončí to vždy přesně tak, jako u tebe. Totální zabržděností s následným reinstalem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.03.16 22:46

moc děkujem ale ale nevím jak to udělat moc tomu nerozumím,stáhnout vše na disk? nemám žádnou zkušenost je mi 60let tak že mi určitě rozumíte počítače pro mne jsou málo vědomostí bohužel

Datum: 12.03.16 22:50
avatar

Zjednoduším správnou odpověď od jenyk. Počítač není mýdlo, jeho opotřebení je minimální při správném zacházení a údržbě.Jakékoliv programy na "zrychlení" jsou podvod a můžete je ihned přestat používat, nic vám nepřináší. Za ušetřené peníze zajděte do první prodejny (servisu) výpočetní techniky a požádejte o vyčistění a reinstalaci potřebného software. Na to co potřebujete hravě stačí počítač starý klidně 10 let! To hlavní, zaplatíte zlomek ceny a když to uděláte pravidelně, budete nadmíru spokojení. Do opravny stačí odnést jen bednu. Monitor, myš, klávesnici i reproduktory můžete nechat na svém místě. Vše ověřeno mnohokrát asi na dvaceti počítačích u starších uživatelů.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.03.16 23:30

moc Všem děkuji!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.