Zapnutí starého pc

Od: Datum: 12.03.16 18:13 odpovědí: 3 změna: 13.03.16 09:30
Ahoj nevíte někdo kde by mohl být problém. Cca po 5 letech jsem vytáhl starý PC ovšem nejde zapnout. Vše vypadá v pořádku i kondenzátory. Jen zdroj nvm zda je v pořádku ale asi jo nevíte jak ho mám vyzkoušet? Nebo nevíte co bych moch promerit na zakladovce? Už nevím co zkusit ani vetraky se neroztoci prostě je úplně mrtvej.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.03.16 18:28

Dobrý den, začal bych u zásuvky 220 V, potom zda je dobře zaražený kabel do zdroje a jeho vypínač v poloze I (zapnuto). Dále bych rozebral zdroj (a hned vyčistil) a podíval se tam na stav skleněné pojistky. Potom rozebrat kabeláž a opět ji dobře spojit, vyndat moduly RAM i karty a opět dobře zpět. Zřejmě koupit novou baterii k BIOSu a doufat, že pasta pod chladičem procesoru ještě plní svoji funkci. Zdravím!

P.S. Problém může být už ve spouštěcím tlačítku na bedně (špatný kontakt).

doplněno 13.03.16 09:51:

alojjz - tu fotku základovky jsem zde viděl asi již 2x. Zdá se, že měníte přezdívky, zakládáte otázky - a problém je pouze jeden. Ta otázka, jak zapojit spouštěcí tlačítko k této základovce, je přeci také Vaše, ne? Takže, takto to zde asi nevyřešíme.

doplněno 13.03.16 09:53:

https://www.poradte.cz/pocita…ojit-tlacitko-na-zapnuti.html

Ohodnoceno: 2x

Od: neo*
Datum: 13.03.16 00:02

ocenil bych podrobnější ,,nahled" jsem ,,slepí" co si mám představit pod pojmem 5 let...ano zdroj jde vyzkoušet samostatně

na svorkovnici propojte zelený vodič s černým . viz obrazek. já připojuji ještě zkusmo ventylatorek pro jistotu

Ohodnoceno: 0x

Od: alojjz
Datum: 13.03.16 09:30
V příloze máte fotku zakladovky. Chladič mám odděleny jinak tam samozřejmě je. Zdroj je v pořádku ovšem PC stále nejde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.