Připojen k wi-fi, ale neustálé výpadky

Od: Datum: 11.03.16 07:16 odpovědí: 9 změna: 11.03.16 15:01

Dobrý den, Mám nějakou chvíly nový notebook, a ikdyž jsem připojen k wi-fi, tak mi občas internet vypadne.
Např. Jsem normalně na Notebooku, surfuji po internetu a najednou se nenačtou stránky, žádné, ikdyž je z aktualizuji, tak se kouknu na připojení, ale normálně jsem stále připojen k internetu. Ale už se mi nic nenačte, a jediné co jde je buď cca 5-10min počkat a samo se to rozběhne, nebo se odpojit od wi-fi a znova připojit.
Po nějaké době je to celkem otravné, děje se to někomu z vás? Máte nějak řešení co s tím?
Za případné rady, Děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 11.03.16 09:29

Kdybyste si instaloval Network Stumbler a podíval se na wifi sítě v okolí, možná byste zjistil nejen sílu vašeho signálů a viděl i průběžně jakou má sílu, jestli nevypadává, ale i okolní wifi sítě, jejich sílů a na jakém kanálu komunikují. Někdy se stává, třeba v husté zástavbě, že na stejném kanálu je víc wifin a hlavně, že některá je tak šíleně silná, že ruší vaši komunikaci. Třeba, možná. Za vyzkoušení nic nedáte. Uvidíte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.03.16 10:37

Jen doplním...Také je možné zkusit aplikaci WiFi Analyzer pro Androidí platformu na mobilním telefonu.

Možná se pak tazatel bude divit, kolik WiFi sítí mu kolem hlavy létá...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.16 11:49

Nedávno jsem něco podobného řešil u kamaráda. Taky nový notebook (čili windows 10) a neustálé výpadky wifi a dokonce i ztráta SSID (notebook wifi nevidel. ikdyz ostatni zarizeni mobil a tablet ano). Proskenoval jsem prave zminenym programem okoli a nic. Aktualizoval jsem ovladače na notebooku - nic. Aktualizoval jsem firmware na routeru, nic. Snižoval i wifi standardy (b/g/n) a hral si s kanaly - proste nic nepomohlo, nez reinstal cistyma 10kama. Nevim, tyhlety predinstalovane softwary od vyrobcu jsou naprd.

Od: scv®
Datum: 11.03.16 10:38

Jak píše host ^, příčinou by mohlo být rušení sítí na stejném kanálu. Pro vyřešení by stačilo na vašem AP kanál změnit. Podívejte se na tento článek. Programů na zjištění sítí v okolí, jejich kanálů a použitého zabezpečení je spousta, zkuste hledat "wi-fi scanner" nebo "wi-fi analyzer". Poměrně rozšířený je např. program inSSIDer. A také jsou k dispozici aplikace na mobil, pokud byste nechtěl nic do NTB.

Pokud by v okolních sítích problém nebyl, tak je více možností: od "umírajícího" AP (kondenzátory vysychají, ztrácejí kapacitu a pak se dějí věci..), až po problém s ovladači wi-fi na noťasu.. píšete, že je nový, tzn. možná Win 10? Tam bych si nebyl jistý ničím..

Od: isteron
Datum: 11.03.16 12:00

Ja som mal wifi cez vlastnú anténu, Ale tiež kolísala sila signálu a veľmi bola závislá na počasí. Mal som aj anténny zosilovač, ale po 3 rokoch som prešiel na ADSL cez telefónnu linku. Pevnú linku telefón som zrušil, internetová prípojka mi zostala.Odvtedy som spokojný. Mám rýchlosť okolo 1800 kb, pre seniorov, a ide mi ešte aj notbook na vifi-modem. A žiadne rušenie pre počasie.

Od: wifi
Datum: 11.03.16 12:07

Jistě někomu to může vyhovovat i ty nabízené 2 MB. Nevím o jakou slevu pro seniory se jedná, přesto za ty 2 MB chtějí O2 nehorázné peníze.

Datum: 11.03.16 12:21

Musím to napsat (jsem též senior) - pro seniory by naopak měla být zvýšena rychlost aspoň na 30MBps Downland a to proto že už nemáme tolik času jako mladí *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.03.16 13:41

Přesně to jsem měl také,výpadky sítě za 275 čk měsíčně od firmy HI-NEXT.Poslal jsem tuto firmu i jejich službami kamsi a přešel k T-mobilu internet pro domásnost za 399 čk měsíčně,siť LTE a frčí to jak blázen bez problémů.

Od: wifi
Datum: 11.03.16 15:01

Podle toho jaké připojení. Nabízejí i po drátech, nebo přes GSM a jaký je FUP. Doplácet by se mi nechtělo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.