Co kde nastavit aby se monitor vypínal?

Od: Datum: 09.03.16 22:06 odpovědí: 4 změna: 11.03.16 21:59

Mám CRT monitor Acer 17" a ke grafice ho mám připojen přes redukci protože grafika má dva DVI výstupy. Co mám kde v PC nastavit aby když se vypne PC tak se vypnul i monitor protože pořád svítí viz obrázek a svítí tak i když nastavím vypnutí za chodu. Monitor musím vypnout ručně napevno tlačítkem power.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.16 23:27

Máte ho připojený do DVI-I případně DVI-A výstupu z grafiky? Existuje totiž ještě DVI-D a v něm vám analogový monitor nepůjde.


doplněno 11.03.16 21:42:

O jakou redukci se jedná jste v dotazu nepsal. Jinak to může být způsobeno více věcmi... od nějakého problému s Windows, po závadu v grafice nebo monitoru... je to na vylučovací metodu. Zkusil bych klasicky v možnostech napájení nastavit vypnutí monitoru po určité době, pokud tohle půjde, soudím že nějaká komunikace a vypínací povely probíhají. Zkusil jste jiný monitor a naopak k tomu CRT jiný počítač/grafiku? Jiný kabel? Změny rozlišení jdou nastavit v pohodě? Můžete vyzkoušet i nějakou vypínací utilitu, např. http://mujsoubor.cz/zjednoduseni-prace/monitoroff nebo http://www.sczdavos.eu/vypnuti-monitoru-na-noc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loti
Datum: 10.03.16 00:30

Mám to zapojeno normálně do DVI-I. Kdyby na grafice byl výstup DVI-D tak přece by do něj nešla dát tato redukce, leda, že bych jí jedině ulámal ty 4piny.

http://xpertcomputers.co.uk/images/prod212.jpg

Od: loti
Datum: 11.03.16 17:22

Takže nikdo neví?

Jak přimět GK aby posílala do monitoru signál pro vypnutí?

Tak to je v loji.*zed*

Od: hm®
Datum: 11.03.16 21:59
avatar

Tímhle bych se ani nezabýval. Pořídil bych prodlužku se "psem" (několikakoncovkou) a vypínačem a po odstavení systému bych všechno jedním cvaknutím pořádně vypnul (PC, monitor, tiskárnu, skener, ...).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.