Hlavní heslo v Mozzile pro všechno?

Od: Datum: 05.03.16 15:18 odpovědí: 2 změna: 06.03.16 01:45

Dobrý den,

mám asi jako každý několik emailů, X účtů a registrací do různých stránek, fór atd atd. Všude mám skoro to samé heslo ale pozměněné, rád bych je kvůli bezpečnosti třeba co 3 měsíce měnil, ale to by byla práce tak na odpoledne a stejně bych pak nacházel někde staré nepřepsané hesla.

MOZZILA nabízí hlavní heslo pro všechno, jak to prosím funguje a nemusím se bát, že to někdo může hacknout a potom bude mít přístup absolutně všude?:(

Děkuji za odpovědi,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.03.16 18:01
avatar

Dobrý den, pokud jsem dobře pochopil nápovědu k Firefoxu, tak by to mělo být "nadheslo" a bude požadováno jednou během relace, když půjdete na stránky, pro které máte již dříve vytvořená "podhesla". Tato "podhesla" se tímto "nadheslem" nemění. Takže, nyní jdete na stránky s uloženým heslem zřejmě přímo a takto by to bylo přes "nadheslo". Je to o jeden stupeň zabezpečení lepší (ovšem, hacknout lze vše). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 06.03.16 01:45
avatar

@ben: Je to sice teoreticky o jeden stupeň zabezpečení lepší, ale v případě že "hacker" zjistí toto Hlavní heslo, pak má přístup k uloženým heslům v prohlížeči. Takže v tomto případě je to jediný stupeň zabezpečení.

heslak: Hlavní heslo chrání přístup k heslům uloženým v prohlížeči Firefox.

Jak psal @ben je heslo požadováno jednou během relace, tzn. jednou během spuštění prohížeče. Pokud Firefox např. vypnete, budete pracovat s jiným programem, tak pokud prohlížeč zase spustíte a půjdete na stránky chráněné heslem, opět budete zadávat Hlavní heslo. Ale zase jen jednou, když půjdete na jinou stránku, kde je třeba heslo, už to Hlavní heslo zadávat nemusíte.

Ale s měněním hesel na jednotlivých stránkách vám to nepomůže. Můžete si ovšem měnit co tři měsíce jedno Hlavní heslo.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.