Vadný zdroj?

Od: Datum: 04.03.16 20:25 odpovědí: 7 změna: 05.03.16 15:36

Ahoj, dnes jsem si přivezl PC ze servisu (výměna zákl. desky a procesoru). Doma jsem ho normálně připojil do sítě a spustil. PC normálně naběhl, dostal jsem se do BIOSU všechno OK. Pak jsem PC vypl odpojil zdroj ze sítě a asi za hodinu jsem ho znovu zapojil, ale to už se nic nedělo. Počitač nešel spustit a ani se nerosvítila klávesnice s myší. Může to být vadný zdroj? Moc se mi tomu nechce věřit, že by za tak krátkou dobu odešel. Předem moc děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.16 20:34
avatar
Zdroj to být může.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 20:37

Ale spíš mě je divné, že hodinu před tím ještě běžel.

Datum: 05.03.16 14:57
avatar

Proboha a co je na tom divného? Když se něco porouchá, tak je logické, že poslední známý stav věci byl ten, že fungovala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 21:46

Nejlepší by bylo zkusit jiný zdroj. Jinak ještě zkontrolujte kabeláž (doraz konektorů) a případně můžete vyzkoušet spuštění zdroje odpojeného od MB http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=28464

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 21:47
avatar

Jednou se mi stalo uplně totéž. Měla jsem ale nový počítač na kterém jsem pracovala už 4 dny. Tak jsem vložila do mechaniky bootovací CD, špatné bylo, že jsem to ale v biosu neměla nastaveno aby se spustila jako první mechanika. Takže to nevyšlo.

Pak jsem si vzpomněla, že předtím než jsem měla nový počítač, tak jsem ze starého vyndala HDD s OS. Win 7 , tedy stejným, jako mám. Tak jsem ho zapojila do nového počítače a on bez problémů naběhl. Dodnes to nechápu, jak je možné že to nabootovalo systém.A že se vzpamatoval bios.
Jestli máte nějaký hardisk kde je OS zkuste ho zapojit do vašeho nového opraveného pc.Byla bych zvědavá, jestli se Vám to také povede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 14:43
avatar
Pleteš hrušky s jabkama. Tobě nestartoval systém, jemu se vůbec pc nerozběhne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 15:36
avatar

No dyt jo. Mě taky pc vůbec neběželo, jinak bych logicky šla do biosu nastavit tu mechaniku jako první, abych mohla bootovat z mechaniky systém, ale to jsem právě nemohla, pc bylo uplně mrtvé, také jsem myslela že je to zdrojem, takže když jsem otevřela pc a dala tam ten starý hárdisk se systémem, najednou začalo pc jít a normálně startoval systém. Ovšem pravda je že jsem to mohla patrně popsat špatně a proto to bylo k nepochopení. Jinak mluvím o stolním pc, ne o notebooku. Ovšem vysvětlit si to nedokážu.


doplněno 05.03.16 15:41:

A to ještě aspon slabě bliklo, vyjela mechanika a zase pak nic, mrtvo, pc se zastavilo uplně. Takže neběželo, A už to nešlo, ale co tomu bylo nevím, pak jsem vyndala ten starší hárdisk, už je to několik měsíců a pc šlape bez závad. Takže netuším. Byla jsem ráda, že jsem nemusela volat servis. Nikdy ho nevolám, zatím si několik let stačím sama.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.