Proč se mi seká prohlížeč?

Od: Datum: 03.03.16 19:44 odpovědí: 5 změna: 03.03.16 21:16

Dobrý den, mám počítač 2,66ghz, asi 1gb ram, windows xp nově nainstalován. Při běžné činnosti je svižný, ale jak otevřu prohlížeč internetu a pustím video na youtube tak se video seká, i když je na liště vidět že je již celé staženo do počítače.Nejdřív jsem myslel, že problém je v grafice (32mb agp4x) ale po vložení větší (256mb agp8x) je to stejné. Neví někdo čím to? Nemůže to být tím že je tam stará deska msi N1996?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 03.03.16 19:51

Proč XP? Jaký máte prohlížeč? Máte systém aktualizovaný?

Ohodnoceno: 0x

Od: zbynek1
Datum: 03.03.16 20:11

Ono při instalaci mi to nechtělo dvd s win 7 vůbec načíst a XP to načetlo. Vím že xp už nejsou bezpečné, ale o to tu ted nejde. Prohlížeč mám mozilla firefox a aktualizace jsou zatím zakázány. Vždyt by to mělo fungovat ne?

doplněno 03.03.16 20:38:

Další problém je ten, že k této staré desce N1996 nejspíš není ke stažení driver, který by byl pro windows 7 :(

Od: trevor*
Datum: 03.03.16 20:08

Jestli je to Google Chrome tak se tomu ani nedivím. Už sám systém slupne aspon 0,5 gb ramky. A Google chrome žere strašně moc. Jinak ten PC je na vyhození..

Datum: 03.03.16 20:47

Pokud netrváte na XP, tak si zkuste do pc nainstalovat nějakou starší distribuci Unixu (Linuxu). Pokud systém dobře nastavíte, bude Vám dělat větší radost než XP. Sám používám Unix na pc s polovičním taktem procesoru, než je ten Váš. Videa v menším rozlišení to přehrává solidně, prohlížeč funguje také celkem dobře. Zkuste to. Ješte uveďte co přesně za procesor a čipovou sadu vlastníte.

Datum: 03.03.16 21:16

Tato konfugurace je na dnešní internet dost slabá. Nároky internetu stoupají dost stmě, přestože nám uživatelům bu postačoval často v té formě, jak byl před 10 lety. Můžete adblockem zastavit různé reklamy, které také vytěžují jediný procesor a videa nastavit na niží kvalitu.

doplněno 03.03.16 21:22:

I ta RAM je malá, PC stále bude swapovat na disk a sekat se. Čím pomalejší a menší disk, tím více to bude poznat.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.