Mikrofon ohluchne dočasně po ráně?

Od: Datum: 28.02.16 12:21 odpovědí: 2 změna: 28.02.16 13:10

Všiml jsem si že když mám mikrofonem sleduji zvuk a analyzuji spektrum, tak po nějakým silném zvuku (ráně) dočasně "mikrofon" ohluchne, že nějakou chvíli (0.2-0.5s) se na spektrogramu nezobrazí šumy, co tam jsou pořád, je to vidět na obrázku- Čím si to vysvětlujete?

Lidské ucho se tak chová(po hlasitém zvuku dočasně mozek/ucho nevnímá další zvuky, které jsou tišší) - využívá toho mp3Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 13:10

Nepíšete jaký mikrofon a na jakém zařízení. Samotná snímací část mikrofonu bez ohledu na typ to dělat nebude. Jedna z možností je, že zařízení má automatickou úroveň řízení zisku. Druhá, že to vzniká v předzesilovači na vazebních kapacitách a filtrech. Velký ipuls z mikrofonu nabije např. oddělovací kapacitu na vysoké DC napětí a než se tato opět vybije, je nízkonapěťový vstup zasaturován. K podobnému jevu by teoreticky mohlo docházet i ve snímači elektretového mikrofonu.

Lépe je to poznat ne na spektru, ale klasickém osciloskopickém průběhu. Pokud je to automatické řízení, signál po "ráně" plynule naběhne a nebude zkreslený. Pokud je to na vstupních obvodech, tak signál nejspíš bude z jedné polarity chvíli oříznutý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 28.02.16 13:10

myslím že tam bude omezovač špiček=limitér, který chrání vstup zesilovače proti přebuzení, tak se uplatní časová konstanta nevrženého omezovače...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.