DVD postupné doplňování dat

Od: Datum: 26.02.16 19:15 odpovědí: 6 změna: 29.02.16 09:33
avatar

Prosím o radu, zda se dá použít nějaký typ CD (DVD) na postupné nahrávání fotografií. Například bych si na něj nahrála fotografie z dovolené a fotografie z dalšího roku k nim za nějaký čas doplnila. Lze to, a a pokud ano, jaký typ CD (DVD) použít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.16 19:24
avatar

Jde to i na normální DVD-R nebo DVD+R, ale nesmíš ho uzavřít. Bez uzavření nemusí být čitelné ve stolních přehrávačích, ale jenom v PC. Nebo lze použít přepisovatelné DVD-RW. S přehráváním tam platí totéž. Já osobně bych před neuzavřeným DVD dal přednost jakémukoli HDD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: spip
Datum: 26.02.16 22:51

DVD jsou mrtvé (navíc mají jen 4.34GB ,Pevné disky se dají koupit za cenu 1GB/1Kč.(v rozmezí 1TB-4T)). Ale jde to, myslím ,že i DVD R., stačí zvolit nějaký režm postupného doplňování. A také zakázat volbu "finalizovat".

To je někdo, jako kdyby se ptal, Kde se posílá telegram letos.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdukolem
Datum: 28.02.16 01:58

Jde to na DVD-RAM .

V podstatě se chová jako pevný disk,lze cokoliv umazat,nebo doplnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofaŽ
Datum: 28.02.16 09:56

Na archivaci fotografií a dokumantů používám DVD-RAM. Archivuji jen vybrané foto, vytisknu obal s popisem či obrázkem, založím do šuplíku. Pohodlné, snadno identifikovatelné, žádné připojování externího 2 TB HDD s tisíci fotek, který když "odejde" tak se můžete rozloučit se vším co na něm je. Na RAM disku můžete doplnit cokoliv a kamkoliv. Znovu přepsat, fotky upravit, vymazat, popsat v editorech. To samé jako na HDD. Pro archiv pro mne jedinečné

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.16 16:49
avatar

Děkuji, děkuji, děkuji! Stalo se mi přesně to, o čem se tady zmiňuje jofa®. Bohužel jsem včas nezálohovala a všechna data včetně fotografií z pevného disku jsou tytam. Chtěla jsem do budoucna alespoň fotografie nějak zabezpečit. Ale zase jich není tolik, abych zalpnila celé DVD, tak jsem chtěla postupně přidávat. Podle vašich rad to je i v mých laických možnostech a tak se o to pokusím. Ještě jednou díky.

Od: bmbxŽ
Datum: 29.02.16 09:33

jofa má pravdu, DVD-RAM je ideální na tyto účely, navíc by to mělo být relativně dost spolehlivé médium. Další možnost vzhledem k současným cenám, a spolehlivosti není špatné zálohovat na SD paměové karty. Poměr cena / kapacita není nejhorší ve srovnání s médiem DVD-RAM.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.