Oprava rozmazané fotky

Od: Datum: 25.02.16 16:19 odpovědí: 9 změna: 27.02.16 09:36

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jestli by někdo nedokázal opravit rozmazanou fotku, zkoušel jsem to ve photoshopu, ale asi to neumím, neznáte někdo nějaký šikovný program, který by to dokázal. Předem díky

Václav K.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 25.02.16 16:28

V sebelepším editoru rozmazanou fotku neopravíte na ostrou.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 25.02.16 16:30

Dobrý den, pokud je ta fotka rozmazaná už při nafocení, tak zázrak nečekejte.

Nějakého výsledku se dopracujete např. zmenšením obrázku, úpravou barev, resp. kontrastu, filtrem Doostřit/Zaostřit a v programu GIMP je i Plátno, které opticky zvýrazňuje (obrázek vypadá ostřejší). Pokud máte možnost, tak tu fotku vložte tady nebo někam ke stažení - a začnou pokusy. Zdravím!

P.S. Lepší je i takovou fotku převést na černobílou.

doplněno 27.02.16 09:08:

ernie - každý není rozený fotograf nebo nemá možnost použít lepší výbavu - a stačí mu jen záznam události. Stejné je to např. u poslechu hudby, kde jeden musí mít "hifíka" a druhému stačí ke spokojenosti tranzistorák na baterky (hlavně, že to hraje a vydává zvuk).

Jakou "kalkulačku" použil nám snad tazatel objasní, až se přijde podívat na naši snahu o vylepšení stavu fotky, bude za ní děkovat a cenit si toho (nebo to už neřeší a nepřijde).

Datum: 25.02.16 16:45
Datum: 25.02.16 16:51

Třeba takto?

Datum: 25.02.16 16:53

no já myslel spíše zaostřit nějak

Datum: 27.02.16 05:24

Skvěle. Ty hnusné interpolační artefakty vidím jenom já? Nic jsem nechlastal.

doplněno 27.02.16 05:31:

I když-ony jsou už asi v původním snímku. To je snad foceno kalkulačkou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.16 17:21

Přesně tak, pokud je fotografie špatně nafocená (nedoostřená apod.) žádným programem to nespravíte. To, že to doostříte, přidáte kontrat bude vždy na úkor kvality, Protože všechny doostřovací funkce Vám ve výsledku přidají šum a to vypadá nepěkně. Algoritmus, který by uměl spravovat vadné pixely neznám, bohužel.

Datum: 25.02.16 17:29
Taky se dá přiostřit s mírou + ještě navíc lokálně - oči, ústa apod. Na ty se člověk podvědomě zaměřuje nejvíc a celkový dojem bude působit lépe. Ale samozřejmě stále v rámci velkých kompromisů.

Datum: 27.02.16 09:36

Ono aby se to dalo priostrit a zaroven pouzit, tak se to musi ve vysledku aspon o polovinu zmensit, jinak to je "zaostrena" omalovanka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.