Jakou tiskárnu na fotky?

Od: Datum: 23.02.16 17:05 odpovědí: 16 změna: 24.02.16 12:58
avatar

Dobrý den,prosím o radu z řad lidí,kteří do toho vidí.Chci si pořídit domů k notebooku tiskárnu,sem-tam nějaký dokument,ale hlavně vytisknout fotku.A ted co?Laserovou nebo inkoustovou?Díky za rady a tipy.Radim.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.16 17:36
avatar
Na fotky inkoust+fotopapír. Ale lepší je fotolab.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 23.02.16 17:44
avatar

souhlas - mám IP1900 v akci za 800,- a třetím rokem doplňuji inkoust - bez potíží hezká fotka použitelná pro blízké okolí...

Kupujte s možností refilu.


doplněno 24.02.16 07:57:

Jakákoliv tiskárna je prostě "spotřební věc" - tj. na dobu, než dožije. Canonky mají dlouhodobě kvalitní tisk inkoustu pro fotky. Když koupíte "novější typ", znamená to inkoust bez možnosti náhradních náplní - jsou s čipem a když dojde jedna z 5ti náplní, musíte koupit většinou komplet sadu - bez jednoho kusu to netiskne.

Bez ohledu na "chybu B200" je canon stále lepší varianta. A netuším, proč mi moje canonka jede čtvrtým rokem bez chyby... tisknu fotky i sem tam omalovánky pro děti nebo texty, noty... Od začátku je to cca. 3x ročně, kdy doplňuju inkoust, který jsem nakoupil ve větších lahvích za cenu 500,- s poštou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 18:03
avatar
Na dokumenty laserovou a fotky nechat fotolabu, vyjde to mnohem levneji.
doplněno 24.02.16 12:56:

Je asi zbytečné zahlcovat tazatele spoustou zbytečných informací, ze kterých získá dojem, že tisk fotografií doma je utopie. Stačí konstatovat, že to sice jde, ale není to nejlevnější a z jakých důvodů.

Rovněž je zbytečné se tu navzájem trumfovat, kdo že toho o tiskárnách a tisku ví víc. Stačí stručně sdělit svoji zkušenost, např. s konkrétní tiskárnou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.16 18:04
avatar

Dobré jsou CANON třeba, Canon PIXMA MG2950 koukněte na alza.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc*
Datum: 23.02.16 20:02

Doporučovat jakýkoliv Canon, který po skončení záruky odejde chybou B200 do věčných lovišť je zcestné.

Stačí se přečíst kolik lidí si stěžuje a jedná se o všechny typy (i novější) tiskáren (na konci).

http://www.zive.cz/poradna/ti…default.aspx?consultanswers=1

Tazatel neuvedl částku, kterou je ochoten investovat do tiskárny a zda má být multifunkční - se skenerem.

Obecně lze říct, že nejlevnější provoz u inkoustových tiskáren je s dělenými zásobníky barev (ne dva) 4 a více zásobníků, které je možné doplňovat. Ještě lépe vychází provoz u "tankových" zásobníků např.

http://www.czc.cz/brother-dcp-j100/150361/produkt

http://www.czc.cz/epson-l220-…tankovy-system/170756/produkt

Tiskárnám se dvěma zásobníky (černý + barevný) se vyhněte obloukem.

Zásobníky jsou velice malé, a to co ušetříte při nákupu tiskárny, doplatíte hned při nákupu náhradních náplní, které budete muset zakoupit i když vám dojde jen jedna barva..

Než se rozhodnete pro nákup tiskárny, zjistěte si ceny náplní, ať víte jak bude drahý provoz.

Náhradní náplně se dají koupit za hubičku levně na Aukru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 20:24
avatar

Fotky stáhnout na flashku a dát do fotolabu.Tisknout fotky se musí na speciální papíry,a příjde to pěkně draho.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 20:34
avatar

Také jsem před časem tiskl fotky doma. Měl jsem Inkoustovou tiskárnu (jiná na fotky není vhodná) Canon MG6150. 6 jednotlivých barevných kazet. Můžete tisknout doma, ALE:

1) Tisk Vás vyjde hodně draho. Musíte kupovat originální náplně, protože s těma neoriginálníma to není fotka, nýbrž akvarela, bez ohledu, co tvrdí prodejci.

2) Musíte koupit fotopapír (také není nejlevnější)

3) Musíte si nechat zkalibrovat monitor s tiskárnou, aby Vám lezlo to, co máte na monitoru. Jinak se stane, že na monitoru budete mít takovou barvu a na papíře ve výsledku makovou. (můžete si kalibrovací sondu koupit sám, ovšem s cenou od 10 tisíc a mnohem výš se Vám to asi moc nevyplatí).

4) Na fotografie le vhodné mít IPS, PVA panel, ne TN. (kvůli věrohodnějšímu barevnému rozlišení, kontrastu a celkovému podání barev, nemluvě o zobrazovacích úhlech)

5) Pořídit si kvalitní inkoustovou tiskárnu, která má MINIMÁLNĚ 6 zásobníků, nejlépe ovšem 12, pokud to myslíte s fotografií vážně.

6) Mít vytvořený barevný profil pro Váš monitor a pro určité papíry (jiný pro klasický fotopapír, další třeba pro saténový papír apod.), ale to je součástí té kalibrace.

7) Dobře fotit

Takže když si sečtete všechno dohromady, vyjde to na pořádný balík a mnohem levněji Vás to vyjde v tom Fotolabu, Fotostaru atd. ovšem ty fotky budou mít oproti Vašemu monitoru trošku jiné barevné podání, jelikož oni nemají Váš ICC barevný profil. Leda byste se s nimi domluvil a oni si ho od vás vzali a uložili do systému, pak ano.

Takže asi tak, stačí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 24.02.16 09:05

pc: Doporučovat jakýkoliv Canon, který po skončení záruky odejde chybou B200 do věčných lovišť je zcestné

Mám Canon iP6600D cca 5 let a stále dobře kvalitn tisk a v pořádku. Pravda, sem tam jednu dvě fotky za rok pro příbuzenstvo jako rychlovku z akce. Některé barvy tam mám i dva roky a stále fotky tiskne. Používám originál 8 řadu. Jsou drahé. Nejdřív jsem často tisknul A4 ale brzy jsem skončil. Teď jen 10x15 cm a v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.02.16 09:59

Ns fotky 10x15 používám Canon SELPHY, fotky jsou kvalitní a díky technologii jsou trvanlivější než z mnohého minilabu. Na větší formáty používam inkoustovku Canon. Je sice fakt, že inkoustové Canony jsou plné kurvítek a průměrná životnost je kolem dvou let. Už mám v průběhu 15let asi sedmou. Až odejde, koupím zase Canon, protože nic lepšího v inkoustovkách na trhu není ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 10:02
avatar

Epson má srovnatelnou kvalitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.02.16 11:00

Nemůže mít srovnatelnou kvalitu, díky DPI nemůže mít srovnatelné podání polotónů při stejném počtu inkoustů. Například základní řada Canonů s dělenými inkousty má dvě sady trysek na purpurovou a azurovou barvu a dokáže tisknout stejné polotóny jako ostaní tiskárny co k tomu musí mít 2 druhy inkoustů jeden základní a druhý světlejší (tkzv. PHOTO).

Takže mi příjde zvláštní, že člověk který zde přednáší o úrovni téměř profesionálního tisku fotografií, kdy se bez kalibrační sondy a jiných 3.14čovin nelze obejít, tak pak prohlásí že Epson je ve fotografickém tisku srovnatelný s Canonem :-D

Jo, pro takové to domácí tisknutí fotografií lze považovat, že všechny současné inkoustovky jsou srovnatelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 11:20
avatar

Milý pane bmbx.

Nazývat kalibrační sondu "píčovinou" je tedy úroveň, to se musí nechat. Ano, kdo si tiskne domácí fotečky a je mu úplně jedno, že modrá není modrou a černá černou, tak tam je kalibrační sonda asi zbytečností, ovšem, kdo chce tisknout na profi úrovni, je to nezbytná věc. Strašně rád bych viděl někoho, kdo si sjednotí barvy na monitoru společně s tiskárnou bez kalibrační sondy. O vytvoření ICC profilu nemluvě.

A k těm tiskárnám... Asi plácáte jen tak z patra a zřejmě jste nikdy neviděl v provozu Špičky tiskáren od Epsonu. Ano jistě, Canon oproti Epsonu má více barevných zásobníků. Canon pixma PRO-1 4800 x 2400 dpi má dokonce 12!

Epson stylus R2000 s rozlišením 5760 x 1440 dpi má pouze 8, ale viděl jste reálné výsledky v praxi? Já ano, a proto mohu říci, že kvalita je srovnatelná. Tím, že má Canon 12 zásobníků dokáže lépe podat barevný nádech, ale pokud tisknete formát A4 nebo fotečky 10x15cm, tak nikdy nepoznáte rozdíl. Ano, když to vytisknete přes ploter ve velikosti A1, A0 a budete mít v ruce lupu, tak třeba i ano, popřípadě ve výřezech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 24.02.16 11:36

Tak znovu a pomaleji:

kalibrační sondu jsem nazval 3.14čovinou ve vztahu, že Epson je srovnatelný ve fototisku s Canonem, takže mě prostě zaráží, že pokud zde někdo doporučuje pro domácí občasný tisk fotografií takovéto vybavení, tak musí počítat i s kvalitní tiskárnou na foto a z inkoustovek splňuje jen a jen Canon

A je vidět, že nečtete pořádně co jsem napsal, ten Canon má právě i v těch nejzákladnějších tiskárnách ( to znamená pro domácí použití) lepší tisk i s 3 základními inkousty ;)

Ono je výborné, když někdo položí dotaz co si má pořídit na tisk dokumentů a fotografii, tak se vždy najde rozumbrada co mu to začne znechucovat všemi "zcela nezbytně" potřebnými proprietami, bez kterých se tisknout foto nedá *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 12:37
avatar

Tak ještě pomaleji.

Ono je výborné, když někdo položí dotaz co si má pořídit na tisk dokumentů a fotografii, tak se vždy najde rozumbrada co mu to začne znechucovat všemi "zcela nezbytně" potřebnými proprietami, bez kterých se tisknout foto nedá

Ten rozumbrada má nafoceno desetitisíce fotografií a v domácích podmínkách natisknuto tisíce fotografií. To jen tak na okraj. Ano znechucuji a znechucovat budu. Na domácí FOTOGRAFII je potřeba kvalitní vybavení a to něco stojí a mnohé to odradí (opravněně). S Canonem a stejně tak i s Epsonem se dá vytisknout FOTOGRAFIE v perfektní kvalitě. Schválně píši fotografie velkými písmeny, protože vytisknutí fotky z kdejakého šmrdlátka, bez jakékoli znalosti barevných prostorů a jiných vybavení nelze prostě kvalitní fotografii udělat. Vždy to bude pouze o kompromisech.

Pokud si chce dotazující tisknout sem tam nějakou fotku nevalné kvality, je úplně jedno na čem to vytiskne. Klidně může mít monitor za tisícovku, tiskárnu Brother s neorigo náplněmi.

Na druhou stranu i s obyčejným Brotherem, zkalibrovaným monitorem a tiskárnou udělám lepší fotky než s tím Vašim Canonem o třech základních inkoustech :-P

PS: a jinak končím tuto diskuzi, protože nemám zbytečný čas se tu dohadovat s někým, kdo viděl tiskárnu možná tak na obrázku internetového e-shopu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.02.16 12:58

samurraj:

je dobře že končíš tuto diskuzi, ale pro ostatní bude možná užitečné:

Co je platné pro tazatele, že někdo má vytištěno tisíce fotek v perfektní kvalitě, že má zkalibrovaný monitor atd?

Tazatel si pro občasný tisk fotografií může koupit jakoukoliv inkoustovou tiskárnu která mu padne do oka a bude to stačit, pokud chce aby mu tiskla co nejlépe bez nutnosti kupovat třeba až 12 barevnou sadu inkoustů, tak to mu nejlépe ze všech tiskáren splní i nejzákladnější model od Canona s dělenými inkousty.

Tazatel nezmínil jak hluboce se fotkám věnuje a do jaké míry (a zda-li vůbec) fotky upravuje, pak jsou jakékoliv řeči o kalibraci, kvalitě monitoru atd. atd. celkem bezpředmětné. Pokud by se tazatel chtěl věnovat maximální kvalitě od začátku až do konce fotografického řetězce, asi by neztrácel čas dotazy na zdejší poradně a zabrousil by na nějaké fórum zabývající se touto problematikou.

PS: už jen to že fotopapíry fy Canon jsou etalonem pro hodnocení papírů ostatních výrobců o něčem svědčí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 24.02.16 11:20

Tisk na fotopapír je na inkoustovou tiskárnu. Nutností jsou dělené inkousty, nejlépe separátních 5 barev. Nakonec ale zjistíte, že tisk je tak drahý, že se to nevyplatí a v kdejaké drogošce vám fotky udělají laciněji a většinou s lepším výsledkem. Jinak s Canonem nebo HP chybu neuděláte. Rozhodoval bych se dle ceny náhradních inkoustů - pozor na čipy atd... trochu si o tom nastudujte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.