Zvuk - starý komp a XP

Od: Datum: 22.02.16 21:07 odpovědí: 11 změna: 23.02.16 00:21

Máma má starý komp (má to 256MRam takže všechno jede strašně pomalu), jsou tam XPéčka. Bylo to na prohlížení netu. Vím že na tom šli prohlížet videa a zvuk fungoval. Teď přišla že nejede video a nefunguje zvuk. Zjistil jsem že tam není nainstalovaný ovladač zvuku. Ale když nainstalujete Windows XP (home) tak ovladač se nainstaluje automaticky ne? Já vím že jsem při instalaci neměl problém s tímto (tak zvuk musel jet jinak bych to nechtěl prodat kdysi kdyby nebyl nainstalovaný ovladač zvuku). Ale nevím co tam je za zvukovku a tak to nemám jak nainstalovat. Dával jsem aktualizovat ovladač a žádný není nalezen. Zkoušel jsem program HW info abych zjistil co je tam za zvukovku ale to nejde vůbec spustit. Tak jak to vyřešit. Rady typu že máme koupit nové PC nebo přeinstalovat Windows si nechtě, protože na to nemám peníze čas ani nervy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.16 21:13

XPčka vám ovladač zvukovky nenainstalují automaticky. Spusťte program hw info http://www.stahuj.centrum.cz/…nastroje/monitoring/hwinfo32/ , tím byste měl zjistit co je tam za zvukovku a najděte patřičný ovladač.

Ohodnoceno: 0x

Od: fotrjelotr
Datum: 22.02.16 21:28

Dyď jsem psal že to nejde spustit ... Zkoušel jsem program HW info abych zjistil co je tam za zvukovku ale to nejde vůbec spustit.

Od: k2
Datum: 22.02.16 21:15

Je-li zvukovka integrovana na desce, tak ovladace budou na strankach vyrobce zakladni desky ke stazeni.

Datum: 22.02.16 21:29

je tam karta. nechce se mi v tom hrabat. chtělo by to spolehlivější program než hw info, něco co nezamrazí počítač. Je tam black screen když ho spustím.

Od: k2
Datum: 22.02.16 22:24

Nez se 20minut morit s nejakym programem, tak bych povolil 2srouby na skrini a zjistil bych si model karty a pri te prilezitosti vyfoukal prach. Prace na 5minut i s naslednym slozenim skrine...

Datum: 23.02.16 00:21

To určitě, odpojovat kabely a tak, na to nemám nervy.

Datum: 22.02.16 21:31

Bylo by vhodné uvést značku a typ NB. Pokud nefunguje SIW, tak zkus program EVEREST. Taky vypíše info o HW i SW.

doplněno 22.02.16 21:50:

To nic nemění na funkci Everestu.

Když on se tady na poradně z PC hodně často vyklube noťas. :-D

Datum: 22.02.16 21:40

to není NB je to jen starý PC

Datum: 22.02.16 22:43

Mně XPčka šla i se 64 MB RAM, musela jsem jen častěji čistit. : (

Se 128 nebo 256 MB RAM už by to mělo být lepší.

Na XPčkách používán Aidu – předchůdce Everestu.

Ve správci zařízení se Vám zvukovka nezobrazí?

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 22.02.16 23:09

Dobrý den, no, a až vyřešíte tu zvukovku, tak jak vyřešíte, že nejde video (obraz)?

Jak již uvedeno, tak potřebné informace o stavu HW najdete přes Ovládací panely ve Správci zařízení. Neuvádíte, zda nejde video a zvuk jen v prohlížeči (internet) nebo nejde ani v nějakém přehrávači (soubory na HDD). V prvním případě bych přeinstaloval Adobe Flash Player a v druhém bych zkusil Obnovení systému, resp. program CCleaner (PC je pomalý a uleví si) a také použít antivir (něco jistě najde). Zdravím!

doplněno 23.02.16 00:22:

Citace z Vašeho dotazu: "Teď přišla že nejede video a nefunguje zvuk." Jinak, viz výše.

Datum: 23.02.16 00:19

ale video jde, nepsal jsem že nejede video.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.