Web kamera z mobilu?

Od: Datum: 21.02.16 12:15 odpovědí: 8 změna: 22.02.16 14:46

Dobrý den,

chtěli bychom se spojit s rodinou v zahraničí přes Skype, ale náš notebook je starší a má hroznou kvalitu kamery. Mám mobil, který má kameru v HD, vím a umím jeho obraz různě promítat přes IP na obraz notebooku, ale lze nějakým zplsobem propojit tento obraz se Skype apod?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 12:37
avatar
Zkusím to říct stručně. Pokud má kamarádka trvalé připojení mobilu na internet, tak není co řešit a tyhle hovory jdou v rámci internetu zdarma. Je úplně jedno, jestli se k internetu připojíš z PC, tabletu nebo mobilu, stačí jenom spustit Skype a přihlásit se. Jde nastavit i to, že jsem přihlášený, ale neviditelný. Jelikož je to hovor z ČR do ciziny tak se prostě chvíli prokousáva přes různé poskytovatele a operátory. Ale to ty nechceš, tohle je prostě hovor ze Skype na Skype a tedy zdarma. Pro delší rozhovor je lepší se domluvit na čase, protože ten je rozhodně lepší uskutečňovat v pohodlí domova.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 14:33
avatar

Já myslím že špatně chápeš tazatele. Jde mu i kameru! Odpovídáš úplně na něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: noajtak
Datum: 22.02.16 12:17

Děkuji za odpověď, ale asi jsem špatně položil otázku. Nejde mi totiž jen o SKYPE, ale i ostatní aplikace, lze to nějak udělat?

Datum: 22.02.16 14:31
avatar

Jaké konkrétni jiné aplikace máte na mysli?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 14:42

Otázku jste položil dobře, pouze odpověď byla naprosto mimo.

V případě Skype je nejjednodušší řešení instalovat Skype přímo na mobil.

Co se týká obecného využití kamery - vy byste potřeboval kameru z mobilu připojit jako zařízení notebooku. Pochybuji, že toto někdo řešil. Ačkoliv principielně by to bylo možné, dost těžko by užitečnost takového vynálezu (nutnost aplikace na mobilu a ovladače do operačního systému) vyvážila jeho cenu. Mnohem jednodušeji je situace řešitelná tím, že si pořídíte externí kameru na USB.

Abych doplnil problematiku - existují aplikace, které umožní streamovat obraz z mobilu přes IP do přehrávače na notebooku, např. VLC. Ale to není přesně to, co potřebujete - operační systém nebude považovat takto připojenou kameru jako vstupní zařízení a nebudete jej moci ve Skype použít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 14:35
avatar

Na androidu jsem používal: https://play.google.com/store…pps/details?id=com.pas.webcam

fungovalo to jak na skype, tak ostaní programy včetně flashpřehrávačů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 14:44

Opravdu se takto instalovaná kamera dá použít jako vstupní zařízení pro Skype běžící na vedlejším počítači? Jen se ptám, z popisu té aplikace to zřejmé není...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 14:46

Tak jsem trochu googlil... Mělo by to být možné s tímto http://ip-webcam.appspot.com/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.