Zpomalení chrome při plné RAM

Od: Datum: 16.02.16 15:41 odpovědí: 4 změna: 16.02.16 16:51

Mám jen 4 GB RAM a swap nastaven na 12GB na SATA 3 SSD a k překvapení, když mám v chrome otevřeno hoodně tabů (nad 30), kdy dojde k zaplnění RAM (i nad 3,5GB), tak se dost zpomalí chrome, přepínání tabů nebo zobrazení stránky po zadání a odklepnutí je dost pomalé, CPU je nevytížern (do 40%). v resmonu vidím aktivitu disku , kde je tam spousta záznamů, chrome.exe - soubor Stránkovací soubor pagefile.sys

a přikládám tento obrázek - taskmgr - je tam vidět, že když přepínám taby, nebo klikám na odkazy, tak je disk doslova zahlcen ( a paradoxně hodnoty čtení jsou pomalé, než bych očekával, to SSD je relativně dobré - na limitu SATA 3 na screen shotu je atto disk benchmark - zaměřen na malé bloky a 1 operaci ve frontě, aby byl vidět nejpomalejší výsledek, )

Možná se zeptám blbě ale je normální, že při plné RAM a stránkovacím souboru na slušném SSD jev v TU DOBU chrome (a místy i celý systém) takto zpomalený, ty prodlevy jsou od 0.5 do 5 sekund, .Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 16:04

Niesom expert na PC no myslím si,že RAM je operačná pamäť a ak je plná tak nemá systém na čom pracovať.Na disku sa to možno vyhľadá rýchlo no už otváranie je pomalšie.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.16 16:04
avatar
Tak pokud už fest swapuješ, tak se odezvy systému zpomalí. A tolik záložek potřebuješ mít opravdu otevřených?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 16.02.16 16:05
avatar

Dobrý den, možná odpovím také blbě, ale mně to přijde logické. Tedy, je-li RAM zaplněná a OS využívá stránkovací soubor, tak se celý OS zpomaluje - a PC může i zatuhnout a bude jeho restart. A mám názor, že velký stránkovací soubor není řešením nebo náhradou menší paměti RAM - řešením je rozšířit paměť RAM (pokud to zákl. deska umožní) nebo prostě používat méně tabů v Chrome. Zdravím!

doplněno 16.02.16 16:55:

Na Váš doplňující dotaz neznám přesnou odpověď, ale zas*aná RAM je prostě limitující a řešit rychlost HDD nemá význam. A nelíbí se mně, že měníte nick v jedné otázce - není to důvěryhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bour
Datum: 16.02.16 16:51

Upřesním - tohle všechno vím, že při swapování se systé zpomalí a také že těch 52 tabů je nenormální, i když je pravda, že se 4GB RAM na ty limity narázím často (bez swapu tady opravdu toho moc neotevřu). A ke všemu právě RAM je napevno vložená.

Mě jenom zaráží, že se systém zpomalí až takhle hodně.

A čistě teoretická otázka, jak myslíte, že by se to zatížení disku a odezvy změnily, kdybych místo současného SATA 3 disku a driveru (z hlavy teď nevím jestli mám ahci nebo iaStor - matrix storage v biosu, to tak zkusím přepnout)

měl M.2 disk připojen přes NVM - s rychlostí okolo 2GB/s (samotná rychlost až tak nehraje roli jako spíš paralelizace front a jiný protokol) například Lenovo X1 Carbon /X250 nebo Delly XPS

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.