Windows 10 je opravdu ke stažení zdarma?

Od: Datum: 16.02.16 12:24 odpovědí: 12 změna: 16.02.16 14:19

Ahoj,

mám Windovs 7, ale čato se mi nabízí 10. Tak se chci zeptat, jestli je opravdu tak dobrý a zadarmo na stálo. Myslím, že je to jen na 6 měsíců a pak se musí platit. Prosím jak je to doopravdy? Děkuji Pažout


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.02.16 12:26
avatar

Zdarma si stáhnete a za půl roku se blokne - buď komplet formát a reinstalace nebo zaplatit ... což je psáno na jejich webovkách i na milionu dalších diskusích a článcích... zkuste google.com


doplněno 16.02.16 12:57:

Pardon - asi jsem obětí milionů komentářů s podezřením a blbě jsem pochopil popis v několika článcích "Bezplatný upgrade platí během prvního roku od vydání Windows 10 a týká se Windows 7a 8/8.1 a Windows Phone 8.1" - většina lidí pochopila právě tak, že po roce užívání bude najednou nucen uživatel platit poplatky. Je velmi podezřelé mít od microsoftu něco zdarma...

Tu část s bloknutím prosím admina smazat - jako hloupost - omlouvám se.

Převody typů licencí zde - http://www.svethardware.cz/wi…ce-o-podminkach-upgradu/40496

Ten problém s OS a formátem jsem zdeformoval s ohledem na změnu PC - instalace nebude typu OEM, takže pokud v budoucích časech bude někdo chtít zlepšit svou výbavu a koupí si jiný lepší PC, bude muset nový OS koupit - nebude možné licenci převést. Zde tedy ten problém s licencí a zakopaným psem.

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 16. 02. 2016 12:40:27
!Pravidlo Z1: je zakázáno psát nesmyslné odpovědi a otázky nebo úmyslně poskytovat špatnou radu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.16 12:34
avatar

blbost!


doplněno 16.02.16 12:42:

bezplatný upgrade lze provést do jednoho roku od vydání, tedy tuším, že je to do 31. července 2016. Pokud do té doby aktivujete nový systém, licenci už máte platnou na vždy (ale je vázána na konkrétní počítač).


doplněno 16.02.16 12:44:

jinak abych reagoval i na další část otázky, není to špatný systém, zkusil jsem ho, ale mně osobně nevyhovoval, na některé věci jsem si prostě nezvykl, takže jsem se vrátil k předchozímu systému. Ale aspoň, protože jsem měl systém už aktivovaný, mám teď možnost si Windows 10 kdykoliv nainstalovat i po tomto datu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.02.16 12:52

Dobře, rozumím a děkuji. Pěkný den Pažout

Datum: 16.02.16 13:16

Rozumím a děkuji za dovysvětlení. Takže pokud tomu rozumím spráně, tak desítka se vyplatí stáhnout až po zakoupení nového PC. Pěkný den. Pažout

Od: jmlc®
Datum: 16.02.16 13:21
avatar

Ano - Resp. pokud si plánujete koupit nový PC, pak co nejdřív. Po uvedeném datu bude W10 pouze hrazená verze a přechod nebude zdarma.

Osobně jsem také proti W10 zaujat - zkoušel jsem něco opravit na NTB švagrové a to "intuitivní" ovládání mi připadlo velmi nelogické. Taktéž mám starší tiskárnu/skener, ovladače jsou ještě na XP, ale ve WIN7 se dalo použít "režim kompatibility" - ve W10 už to nešlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 16.02.16 12:53

Možná jsem starší, ale každý nový systém mě děsí. Za mlada jsem byl docela progresivní. První počítač jsem si přivezl z Mnichova asi za 1500 marek v r 1991 (v přepočtu na dnešek je to asi 250000 kč). Každý nový operační systém je horší, než ty předchozí. Alespoň pro takové běžné uživatele jako jsem já. Na jednom notebuku jsem si taky stáhnul zdarma desítky. Strašné pro mě. Naštěstí jsem ho pak dal dceři. Ta si snad poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 13:04
avatar

Je to přesně jak píše Miki.

Taky mám W7 a stále víc se utvrzuji v tom, že do W10 nepůjdu. Jsem prostě na něco zvyklý a každý nový systém přináší něco, co mi nevyhovuje. Např. pod ním nefunguje SW, který jsem zvyklý používat a který je pro mě "nepostradatelný". Nevím, jak je to ošetřeno ve W7, ale někdy v novém OS nefungují ani některé periferie, Třeba starší tiskárna nebo kamera.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fik
Datum: 16.02.16 13:25

Nevím tenhle problém jsem nezaznamenal,všechno starý funguje,jak tiskárna,tak webka,reproduktory,stará klávesnice s myší vše bez problému

To stejný programy,dokonce jsem na tom z nostalgie spustil i hru age of empires 1 z 98 roku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 13:43

Rozumím a díky.

Od: bour
Datum: 16.02.16 14:19

na jednu stranu nové windows semtam přidají nové technologie (markantní rozdíl při příchodu xp - ,7- výkon, bezepčnost,8 podpora eventů-časovač, directx, boot, uefi, úsporné funkce), které by rád člověk měl, ale totálně to zkazí debilizací prostedí a skrýváním funkcí, děláním složitější pro pokročílé usery, který chtějí používat ty stejné funkce jednoduše, jako šly v v win 7.

Myslím, že u notebooků se vyplatí přejít na 8 a 10, u desktopů méně, tam bych nechal win 7. Myslím, že WIn 7 jsou vrchol od Microsoftu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 16.02.16 13:24

Je to na pořád,pokud to stihneš do jednoho roku od vydání. Taky jej mám a docela mi i vyhovuje,trošku míň přehledný se mi zdá než 7 ale dá se na to v pohodě zvyknout,hlavně mi oproti sedmičkám o dost rychleji startuje

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.02.16 14:03
avatar

jako kazdy trojan a keylogger, stazeni je zdarma a vetsinou probehne nenapadne nebo se to vydava za neco jineho, v tomto pripade za operacni system, prectete si W10 Terms of service at vite s cim vsim dobrovolne souhlasite :)
"We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to” atd... a pokud si zapnete Cortanu, tak Microsoftu davate uplne vse, od hlasu po veskera soukroma data, cely zaznam klavesnice a to dokonce ve chvili jakehokoli psani (tzn. ne jen po odeslani/enter, ale kazde napsane pismeno :)


doplněno 16.02.16 14:11:

After the first activation of Windows 10, and after the first turn on the web camera over the Internet sends around 35 MB of data to these servers:

oca.telemetry.microsoft.com
oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
vortex-sandbox.data.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
Windows 10 is in normal use behave normally, not too much traffic to the Internet, but once you leave the computer and enters screensaver 15 minutes suspiciously high activity begins sending data. Here is for the sake of all Microsoft servers, on which the new Windows 10 " call "and transmit data about the user:

vortex.data.microsoft.com
vortex-win.data.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
oca.telemetry.microsoft.com
oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
sqm.telemetry.microsoft.com
sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
watson.telemetry.microsoft.com
watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
redir.metaservices.microsoft.com
choice.microsoft.com
choice.microsoft.com.nsatc.net
df.telemetry.microsoft.com
reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
wes.df.telemetry.microsoft.com
services.wes.df.telemetry.microsoft.com
sqm.df.telemetry.microsoft.com
telemetry.microsoft.com
watson.ppe.telemetry.microsoft.com
telemetry.appex.bing.net
telemetry.urs.microsoft.com
telemetry.appex.bing.net:443
settings-sandbox.data.microsoft.com
vortex-sandbox.data.microsoft.com
survey.watson.microsoft.com
watson.live.com
watson.microsoft.com
statsfe2.ws.microsoft.com
corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com
compatexchange.cloudapp.net
cs1.wpc.v0cdn.net
a-0001.a-msedge.net
statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
sls.update.microsoft.com.akadns.net
fe2.update.microsoft.com.akadns.net
diagnostics.support.microsoft.com
corp.sts.microsoft.com
statsfe1.ws.microsoft.com
pre.footprintpredict.com
i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
feedback.windows.com
feedback.microsoft-hohm.com
feedback.search.microsoft.com
rad.msn.com
preview.msn.com
ad.doubleclick.net
ads.msn.com
ads1.msads.net
ads1.msn.com
a.ads1.msn.com
a.ads2.msn.com
adnexus.net
adnxs.com
az361816.vo.msecnd.net
az512334.vo.msecnd.net

The list of servers is taken from a Windows 10 application Destroy Spying see. below. In its testing, I caught a live communication servers with about half of that list.

Of course, the first thing that comes to mind is disabling communication with these servers (by introducing the server into the hosts file and settings to 127.0.0.1 localhost), but as I tried, after disabling the Windows 10 start acting suspiciously otherwise. Error messages pop up, sometimes the message of "service failure", there are problems with Skype, it is not possible to maintain a stable connection. The problem is with VPN connections that fall.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.