Jaký externi disk na zálohu fotek a videí

Od: Datum: 14.02.16 18:58 odpovědí: 4 změna: 15.02.16 10:37

Dobrý den,

mohl by mě někdo doporučit nějaky externi disk na zálohu fotek a videí. Notebook už budu mít skoro plný tak bych rad něco přesunul. velikost tak 1TB.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 19:57

Řeším podobný problém a kolega, který se elektronikou zabývá mi rozhodně doporučil dva výrobce a to : Seagate (já mám zálusk na Seagate Expansion 1Tb 7200 otáček nebo Seagate Back Up Plus Portable 1Tb 7200 otáček) nebo Western Digital (Western Digital My Passport Ultra 1Tb 5400 otáček).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 14.02.16 20:06

V případě archivace to chce co nejspolehlivější externí disk, uložený doma, nemusí to být kapesní přenosný, který může trpět otřesy, pády, nešetrným zacházením, změnami prostředí, apod. Klidně by to mohl být externí stolní disk 3,5" ale vám asi bude stačit menší kapesní 2,5" s dobrou odolností například http://www.czc.cz/transcend-s…rejet-25m3-1tb/108346/produkt nebo i jiný, například http://www.czc.cz/samsung-m3-…-3-0-1tb-cerna/120407/produkt a pěkně a opatrně s ním zacházet. Nebo ještě lépe mít zálohu dvojmo, protože vaše data jsou cennější než vaše železo. Pokud někam externí disk ponesete, jistě ho nehodíte jen tak do batůžku, mohlo vy se vám hodit skořepinové pouzdro například http://www.czc.cz/caselogic-s…evny-disk-cerna/99606/produkt což není reklama, pouze ilustrace možností, co asi tak by bylo možné uvažovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 14.02.16 20:27
avatar

Disk neporadím. Ale protože otázka je nazvána "disk na zálohu" a dál píšeš "tak bych rad něco přesunul", upozorňuji, že záloha nevznikne tím, že něco z NB přesuneš na externí disk. Záloha by to byla tehdy, kdyby vše zůstalo v NB a NAVÍC by sis to zkopíroval na exerní disk. Když to jen přesuneš, budeš mít pořád jen jedinou verzi, o kterou když přijdeš (z jakéhokoliv důvodu), tak nebudeš mít nic. Je to velmi častá chyba uživatelů (myslet si, že data zálohuji přesunutím jinam), proto sem píšu.

Jestli fotky v NB nezůstanou a chtěl bys je mít zálohované, musíš je (před smazáním v NB) vykopírovat alespoň na dvě různá média: externí disk + CD, externí disk + jiný (nejlépe od jiného výrobce) externí disk, externí disk + záloha v jiném PC (třeba na internetu), apod. Zálohy by se pak měly pravidelně kontrolovat, jestli z nich jsou stále data čitelná a jsou v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 10:37

Naprostý souhlas. Svá data mám zálohovaná na jednom serveru v úložišti, ale pokaždé, když se k části potřebuji dostat, musím stáhnout celou složku do PC a později zase mazaz a mazat a...Proto také řeším vhodný externí HDD, kde bude druhá záloha vždy připravená k použití. Mimo jiné, na netu lze narazit na nabídkové katalogy firem, kde je připojena i diskuse či názory na uvedený produkt a zde se dá také poměrně slušně orientovat o vhodnosti, plusech a mínusech toho kterého produktu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.