Server vs cloud

Od: Datum: 14.02.16 12:22 odpovědí: 3 změna: 14.02.16 14:52
Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi serverem a Cloudem? Já měl za to že cloud je v podstatě server na který se ukládaji data.. Tedka jsem četl toto http://www.root.cz/clanky/net…den-server-vse-bezi-v-cloudu/ a zarazilo mě to.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 12:38
avatar

Server je v podstatě výkonný počítač, ta bedna, v které jsou data.

Cloud není fyzické zařízení je to síť mnoha serverů a každý má jinou funkci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.16 12:54
avatar

Cloud je služba, server je hardware na kterém cloud běží. Patrně máte na mysli cloudové uložiště, které se chová podobně jako FTP server. Vždy je ale potřeba nějaký hardware (server, P2P) aby mohla služba fungovat. Cloud computing není jen o datech, může to být i kompletní operační sytém běžící na serverech poskytovatele a uživatel pracuje na terminálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 14.02.16 14:52

Zkuste to brát tak, že server je bedna kterou máte u sebe nebo ve vaší škole, firmě, která je vaše se vším všudy. A když budete chtít větší, budete si ho muset koupit,

Nebo je možné si pronajímat diskový prostor někde úplně mimo vaši firmu, kde mají velikou spoustu serverových počítačů v mnoha policích v mnoha skříních třeba i v mnoha městech nebo zemích a je vám jedno, co s těmi počítači dělají, jak vyhazují staré a místo nich kupují nové a jak se o ně starají. Vy máte pronajatou službu, diskový prostor, máte na to smlouvu a nemusíte to mít zrovna u vás před očima, je to někde v oblacích (obláček = cloud).

Pro ilustraci se můžete podívat třeba na obrázek na http://dc.forpsi.com/home.aspx nebo pokud jste škola, můžete se podle nabídky firmy domluvit na exkurzi http://dc.forpsi.com/navstivte-nas.aspx abyste získali přehled vo co gou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.