Notifikace přes bluetooth

Od: Datum: 13.02.16 09:18 odpovědí: 6 změna: 13.02.16 21:18

Mám telefon se symbianem(má blueooth i wifi, ale wifi se chci vyhnout kvůli úspoře energie) a hledám nějaký způsob, jak by počítač mohl posílat "nějaké" notifikace telefonu ,aby telefon třeba zazvonil a ukázal zprávu.

Události na PC by byly obecné, například přijetí mailu, plánovač událostí - to obojí umí nastavit akci Spuštění nějakého příkazu, tudíž ještě hledám program / skript, který tu událost pošle přes rozhraní bluetooth telefonu+ ještě program pro telefon, který na tyto události bude reagovat upozorněním/zvoněním.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.16 09:38
Bluetooth na pozadí taky žere energii.
I na symbianu existuje aplikace E-mail,proč to preposilat z compu?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bour
Datum: 13.02.16 09:53

Protože ten email byl jen příklad (i když hlavní). Navíc pochybuji, že půjde to zprovoznit přes bluetooth, to by musel telefon podporovat bluetooth PAN, jestli si dobře vzpomínám na jméno té technologie a definovat přístupový bod přes bluetooh a na počítači vytvořit také BT síťový adaptér a řešit to přes ICS/NAT nebo bridge. Už mám z toho osypky

No právě dva dny, to je nepřijatelně málo, jsem zvyklý na týden minimálně (wifi a bt nepoužívám, občas gps).

Datum: 13.02.16 10:36
avatar

to jezdíte tak často do míst, kde není možnost si nabít telefon? nebo nechápu, jak jsou dva dny pro někoho nedostatečné :) mně vydrží dva dny, ale stejně ho prostě každou noc píchnu na nabíječku, jen tak pro jistotu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 09:42
avatar

Z vlastní zkušenosti - bluetooth je energeticky náročnější než wifi. WiFi mám zapnuté prakticky nonstop (a když nejsem zrovna připojen, tak jedou mobilní data) a mobil mi takto v pohodě vydrží dva dny, když ho normálně používám. Když si ale zapnu bluetooth kvůli BT handsfree ve firemním autě, baterka ubývá mnohem rychleji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 19:09
avatar

Na tohle existuje program MOBILedit!, ten si synchronizuješ přes BT s mobilem. Sice mobil žádný signál nedá, když třeba přijde sms, ale když čas od času program v PC znovu načteš, tak hned vidíš nové události v mobilu, aniž by jsi ho musel vytáhnout z kalhot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bour
Datum: 13.02.16 21:18

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.