Obnova dat na zformátovaném HDD

Od: Datum: 12.02.16 11:54 odpovědí: 25 změna: 14.02.16 00:31

jak obnovim data na hdd kdyz byl hdd sformatovan. jde to vubec obnovit

os win7

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: harry
Datum: 12.02.16 12:20

ano, jde.

pokud nebylo na disk zapisováno.

radeji to sver odbornikum - TDP-Ontrack, nez se v tom budes vrtat sam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.16 12:30

ono o nic nejde jen by me zajimal postup,spise na to je nejaky program

Datum: 12.02.16 12:37

Jestli nejde o nic vazneho, tak se pokus. Pouzij treba recuvu.

1. neinstaluj ten SW na disk kde budes hledat!

2. nalezena data ukladej na jiny disk!

Datum: 12.02.16 14:55

akde najdu ten RECUVU

Datum: 12.02.16 19:07

Jsem ti to tady napsal, ale admin to jaksi neakceptuje.

Upozornění od sys clayman 12. 02. 2016 19:15:20

Od: petule*
Datum: 12.02.16 12:36

No nevim, ale vždy se říkalo, že formátování zničí záznam na disku, takže už nelze obnovit. Takže např. když někdo prodává PC s dikem, tak sformátovat disk a kupující se k původním datům nedostane. Že by nějaká novina? Vyjímka?

Datum: 12.02.16 12:39

blbost, at uz je format rychly nebo pomaly(pro pomalem kontroluje win kazdy sektor), vzdy oznaci zacatek disku a jeho konec za prazdny. Data tam ale jsou.

Disk je potreba prepsat, aby nebyly puvodni data k nalezeni.

Kdyz ho zformatujes, nainstalujes novy system, prajes, porad by se mohlo neco ziska, ac vetsina by byla prepsana procesy co jsem uvedl.

doplněno 12.02.16 12:40:

oprava * pracuješ

Od: petule*
Datum: 12.02.16 12:44

Tak jsem zase chytřejší ... ono to lze ... a o tom ta Poradna je. ;)

Datum: 12.02.16 13:17

Taky sem chodim čerpat :D

Datum: 12.02.16 13:02

Pokud je skutečně natvrdo zformátovaný a ne jen přemazaný, jsou data prakticky ztracená. Určitě to nejde "Recuvou", ani ničím podobným. Pokud jde o systémový disk (zpravidla C :), nebude na disku ani žádný operační systém, natož nějaký jiný program. A bez OS tam ani žádný nenainstalujete. Programy na to sice existují, ale znamená to disk demontovat a svěřit odborníkům. Ale ani tak se nedá obnovit všechno.

doplněno 12.02.16 13:06:

Ten smajlík tam měl nebejt. Udělal se sám ze znaků dvojtečka a lomítko :-D

Datum: 12.02.16 13:16

Co přesně znamená termín natvrdo zformátovaný? Formatování je prostě formátování. Ztátu zapříčiní až přepis paměťových sektorů.

Ať je disk jen datovy nebo jen sysemový, vždy se k němu dá přistoupit z druheho PC třeba pres nejakou USB redukci nebo přímo kšandu. Třeba takova Recuva pak musi byt instalovana právě na PC ke kterému se bude onen chudák formátem zmatený disk připojovat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.02.16 13:32

Tím "na tvrdo zformátovaný" mám na mysli skutečné kompletní formátování, ne jen rychlé. A psal jsem, že to jde, ale pokud se jedná o systémový disk, ne z vlastního PC.

Datum: 12.02.16 15:02

Rozdíl mezi formátováním pomalým a rychlým je jen ten, že při rychlém formátu je disk označen na začátku a na konci jako prázdny a Ty ho tak vidíš.

Pomalý formát je pomalý, protože win projíždejí sektor po sektoru a odhali případně vadné bloky a relokuje je.

V samotném důsledku je výsledek formátování stejny.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.02.16 16:10

Já jsem na jednom starém zformátovaném disku našel Recuvou jednu fotku Byl to jen spíše pokus, co Recuva umí. Tož tak. Nevím, co bylo předtím s diskem prováděno.

Datum: 14.02.16 00:31
Na fragmentovanych souborech si vylame zuby. Je to taková málo účinná hráčka.

Od: host*
Datum: 12.02.16 13:13

V minulém století, kdy ještě byl králem operačních systémů DOS, existovala možno obnovit formátovaný disk příkazem UNFORMAT. Možná to funguje i u nových windows? Viz http://www.unformat.com/

Datum: 12.02.16 13:24

host - Jenže pokud si přeformátujete systémový disk, počítač se s Vámi vůbec nebaví, protože v něm není žádný OS. Jak chcete spustit obnovu formátování ve Windows (sebenovějších), když v tu chvíli žádné Windows vlastně nemáte? O připojení na Internet ani nemluvě. Ani ten DOSovský "unformat" by nebylo jak spustit. Ten byl určený spíš pro obnovu disket, ne HDD. Prostě vlastními silami a ve vlastním PC prakticky nemáte šanci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.02.16 14:49

system zustal jen se smazali fotky

doplněno 12.02.16 14:54:

a jeste pro upresneni jedna se o notebook

Datum: 12.02.16 15:14

Jestli Ti o ty fotky hodně jde a veškerou komunikaci a práci ted tady vedeš z toho NB, můžes se s těmi forkami pomalu loučit.

Pokud si ty fotky neměl uložene třeba na druhém oddílu, nemuselo by to až tak vadit.

Jestli si je měl na Céčku, mužeš jim mávat.

Samotný běh systému vytváří dočasné soubory na disku, prohlížení webu atp. Tím docházi bohužel k nenávratnému přepisu, jak jsem psal výše.

Zadej si do guuglu recuva, hned Ti vyskoci nekolik moznosti na stazeni.

Jesli si nejdes jisty co delat a ja mam ve vsi ucte pocit ze nemas, vypni PC okamzite a obrat se na odborniky, viz co jsem psal drive.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.02.16 15:24

Diky moc ta recuva je nadejna

doplněno 12.02.16 15:25:

Hdd je mistni disk c a mistni disk d a vse bylo na decku

doplněno 12.02.16 15:28:

Jeste dotaz znamej ma stolni pc a pri spusteni nacte win xp ale neukaze ikony a hned se sam vypne , co s tim respektive vypne tak ze se ukaze na monitoru jen prihlaseni pres ucty a ani pri nich to nejde spustit

Datum: 12.02.16 15:38

Tomu popisu problému uplně nerozumim.

Jestli se ale pc po startu zase vypne, možná je nějaky problém se zdrojem nebo napajenim. Těžko hodnotit takhle.

Jestli mu jde o data, ať to odnese odborníkům. Jestli je zdatný, ať vynda jen disk a netahá celou stanici. Provedou jeho kontrolu, taky může byt chyba v disku. Jestli bude problém v stanici, vzhledem k tomu že tam jsou XP, bude to asi starší než já a cokoliv opravovat na tom nebude mít smysl.

Datum: 12.02.16 17:31

ZKRatka se spusti ale na monitoru se neobjevi zadne ikony jen tapeta nasleduje zvuk pri spusteni xp a nasledne asi tak po 30 vterinach vypne

Datum: 12.02.16 13:16
Pokud rychlý formát, tak se jen maže tabulka souborů. Ale počítej, že obnova trvá dlouhé hodiny.

Od: mamen1
Datum: 12.02.16 18:31

Použij program File Scavenger,mám vyzkoušeno. Podařilo se mi ze zformátovaného disku zachránit docela hodně ...

Datum: 12.02.16 19:01

Svépomocí něco, za málo peněz víc, u profíků za moc peněz všechno. Stolní PC - 250GB disk a požár v kanclu. Když kancl vyplavili hasiči vodou a pěnou, vytáhli jsme HDD který byl černý, prohnutý 6mm, a sočástky sjely z cínu! Odesílalo se přímo výrobci! Stálo to kolem dvacky, obnoveno 80% kapacity/ 100% potřebných dat. Těžký respekt ... Maxell

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.