Počítat se rozjede, ale sekne hned na začátku

Od: Datum: 10.02.16 08:17 odpovědí: 3 změna: 10.02.16 13:34

Dobrý den,
máme doma starší pc.
Po zapnutí se ukáže pouze viz obrízek a dál to nenaběhne.
Někdy po restartu windows naběhnou jindy třeba až druhý den, záleží jakou má pc náladu
Ikdyž s tím asi nemá windows nic společného, tak jsem zkusil přeinstalovat, pc od prachu vyčistit, vše jsem kontrolvoal zda je dobře zapojené, ale nic nepomohlo.

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.02.16 08:23

Dobrý den, zkuste si nastavit v BIOSu ten výchozí nebo spustit PC v nouzovém režimu (jestli bude změna). Starší PC by také mohlo mít už starší (slabou) baterii u BIOSu (ten "knoflík" na zákl. desce). Zdravím!

doplněno 10.02.16 17:40:

Já Vám nemohu zaručit, že ta nová baterie k BIOSu pomůže problém vyřešit, ale výměnou nic nezkazíte. Také to může být jen někde špatný kontakt v kabeláži či vložené kartě ve slotu nebo i u modulu RAM. Chtělo by to rozebrat a zase složit.

Také si zkontrolujte přívodní kabel do zdroje, aby tam byl dobře zaražený. Snad na ten problém přijdete.

Ohodnoceno: 2x

Od: spija
Datum: 10.02.16 13:34

nedostanu se ani do biosu ani do nouzového.
Baterku zkusím koupit novou a uvidím.
Děkuji za rady

Datum: 10.02.16 08:41

?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.