Problém s ikonami na ploše

Od: Datum: 08.02.16 17:59 odpovědí: 5 změna: 09.02.16 18:11

Stává se mi nepříjemná věc. Stáhnu zabalený soubor a uložím ho na plochu. Potom dám rozbalit na plochu a nic. Sice je na ploše rozbalený, ale není vidět. Potom kliknu prvým myšítkem na plochu a vyberu aktualizovat. Najednou se soubor objeví. Jak udělat aby se objevil hned po rozbalení. Dříve to normálně fungovalo a najednou to nejde. Používám windows 7 Ultimate sp1. Předem děkuji za každý nápad.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.02.16 19:12

Dobrý den, stahovat na Plochu nebo tam rozbalovat není zrovna to nejlepší řešení (myslím, že to zpomaluje OS). Jinak se podívejte přes pravé myšítko, jestli tam máte nějakou možnost v nabídce zatrhnout si Automaticky. Zdravím!

P.S. Pokud už máte ve složce Plocha hodně (velkých) souborů, tak si je uložte jinam (mimo OS).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.02.16 16:00

Dík za odpověď. Toho jsem si vědom, že na ploše nemůže být hodně souborů. Stahuji to tam pouze dočasně. Vím taky, že to zpomaluje PC, ale s tím problém nemám. Používám SSD 256gb. Na ukládání souborů mám druhý disk D: o velikosti 1000gb. Ukládání mám vyřešeno tak, že jsem si na ploše udělal zástupce na D: a tam si uládám soubory, které potřebuji často. Pokud kliknu na plochu pravým myšítkem je tam viz foto.

Datum: 08.02.16 19:20

Někdy pomůže změnit hodnotu v tomto registru: HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{BDEADE7F-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F}Instance

DontRefresh změnit z 1 na 0

hmm nevím jak to sem napsat, nejde vložit obrácené lomítko...

doplněno 09.02.16 17:35:

1. Klepněte na tlačítko Start a zadejte "regedit" do vyhledávacího pole

2. Klikněte na "Úpravy" pak "Najít"

3. Vyhledejte "Dontrefresh"

4. Klikněte pravým tlačítkem myši na "Dontrefresh" a klikněte na tlačítko Změnit

5. Údaj hodnoty místo jedničky napsat nulu a OK

6. stisknout F5 pro obnovení registru

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.02.16 15:51

Dík za odpověď, ale tento klíč registru nemohu najít. Mám win 7 ultimate.

Datum: 09.02.16 18:11

Moc dík za radu. Už to funguje. Po tomto zásahu jsem ještě musel restartovat notebook a už to funguje. Ještě jednou dík.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.