Podvodné emaily

Od: Datum: 08.02.16 15:02 odpovědí: 2 změna: 08.02.16 16:48

Chodí mi asi podvodné emaily od secretmillionare abych zaplatil 27 dolarů jinak prý mi hrozí sankce či postih prý do 48 hodin? je pod ním napsáno jméno James Burton a bank oxford london. Je to povod?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 08.02.16 15:36

Z toho si nic nedělejte. Ale jsou i sofistikovanější způsoby jak vytahnout z lidí penize. Třeba když si uděláte nový živnostenský list, tak Vám obyčejně tak do 14 dní přijde faktura asi na cca 1500 kč - jako že zapsání do rejstříku, zní to seriozně. Ale je to tak, že si někdo vytahuje údaje a pak obesílá. docela by mě zajímalo, kdo se chytil. Někdy se vás pokusí podrazit i solidní partneři. Mám předplacenou službu, co se týká účetnictví. Není to zrovna levné (13000 kč/rok), ale hodí se to, mají tam alespoň ověřené informace, což není na netu jinak možné. Ale stejně mě dostali posláním faktur na dalších cca 5000 kč. Naštěstí jen zálohových. Musím končit slovy známého detekiva Nicka Cartra - Vždy ve střehu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.16 16:48
avatar
Tak jestli Jamesovi Burtonovi těch 27 dolarů dlužíte, raději bych zaplatil. Ale to snad víte sám ;) Já jakékoliv nevyžádané maily rovnou mažu, ani neotevírám. To samé rádoby srandičky od známých, vše se opakuje a chodí z více míst. Rozdíl je jen v tom, od koho to přijde s virem. Výhoda je, že na ty blbosti nereaguju, tak už mi nikdo ani nic neposílá. Ne, nejsem paranoik, jen se na to dívám prakticky. Roky jsem neměl vir a na ty blbosti se stejně nakonec podívám na yt a pod.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.