Ztráta dokumentu, najdu ho nekde?

Od: Datum: 05.02.16 14:16 odpovědí: 9 změna: 05.02.16 15:13
avatar

Včaera jsem omylem nějakým restartem přišla o dokument ve Wordu, ktery jsem mela nepojmenovany na liste a stále jsem ho doplňovala. Není a tolik ho potřebuji, je někde v hloubi PC ještě, nebo ho musím oželet?

Díky za radu, poslední naděje !


doplněno 05.02.16 14:37:

Zapomnela jsem napsat, že se jedná o OS Win 7 a office 2003


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 14:22

Dívala jste se přes tlačítko Start do složky Naposledy otevřené položky?


doplněno 05.02.16 15:09:

Ano, zásadní otázka je, zda jste ten dokument měla vůbec uložený. Aspoň jednou. Jinak není co hledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 14:26
avatar

Takto se dokumenty běžně neztrácejí, takže je veliká šance, že jste o něj nepřišla. Předpokládám, že máte nějakou verzi systému windows, nejprve bych se podíval do koše, zní to jednoduše, ale zpravidla právě tam končí nechtěně smazané soubory které se nachází přímo na disku počítače. Jestli tam neni, bude nutné hledat, nejdřív bych prohledal okolní adresáře v oblasti, kde byl dokument uložený, jestli nedošlo k náhodnému přetažení, zašel bych do naposledy otevřených dokumentů (recent), seznam naposledy otevřených dokumentů má i samotný word. Jistá možnost by bylo i použít nástroj vyhledávání - podle názvu, to se zjistí v tech naposledy otevřených, bude to asi "nový dokument..."

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.16 14:33
avatar

otevřete Word a zkuste se mrknout do menu Soubor (File).

Šestým (u mě šestým, u vás možná jiným) tlačítkem shora by se vám mělo otevřít okno s naposledy otevřenými dokumenty. Tam byste měla svůj soubor najít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 05.02.16 14:37
avatar

a já bych ještě zkusila "tento počítač" v pravo nahoře "prohledat" a zadat ".doc" nebo "docx"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.16 15:02
avatar

Podívejte se nastavení Office, přesněji nastavení Wordu, jak často máte nastavené automatické ukládání (tedy pokud ho máte nastavené vůbec - někdo ho má vypnuté). Pokud ho nastavené máte i třeba na delší čas (třeba vždy po 25 minutách), pak se někam ten dokument ukládal průběžně a bude chybět třeba jen poslední záznam. Nastavení najdete nejspíš v možnostech (viz obrázek - ale pozor, může to být trochu odlišné, screen jsem dělal v Word 2007).


doplněno 05.02.16 16:51:

K již výše uvedenému si jen dovolím ještě doplnit - po několika svých zkušenostech, kdy jsme o něco pracně vytvořeného přišel, tak první, co dělám, když přijdu k neznámému pc, tak nastavuju automatické ukládání na většinou 3min a celkově vdycky, když tvořím nějaký dokument (v čemkoli), tak otevřu Nový, pak dám Uložit jako pod nějakým názvem a pak teprve tvořím dokument samotný, protože při jakémkoli pádu mám uloženo minimálně to předposlední, co jsme stvořil a vím, kam sem si to nasměroval uložit. Jo chybama se člověk učí... ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.16 15:13
avatar

Na to jsem diky tem radam prisla, urcite to nastavene nemam a nastavim! Muze se to hodit, vidim

Datum: 05.02.16 15:05
avatar

Pokud jste dokument vytvořila a stále jen doplňovala, aniž byste ho aspoň jednou uložila, tak se s ním rozlučte. Ovšem Word má přednastavené automatické ukládání po určité době, takže pokud jste to nezakázala, dokument se pravidelně automaticky ukládal. V tom případě tam někde určitě je (i když možná nebude úplný). Zadejte do vyhledávání *.doc Dobře se hledá například volně dostupným programem Total Comander (něco jako správce souborů).

Ronyx byl zase rychlejší *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.16 15:11
avatar

@magdon takto hledam, i jsem hledala, doc vybehlo vic nez spousta! A ze by me napadlo ze moje poznamky budou pod kuretem, to teda faaakt nee!

Datum: 05.02.16 15:08
avatar

Tak nakonec jste mi všichni poradili dobre, protoze některe typy hledani jsem neznala a jen chybama se ledacos da naucit. Nakonec jsem to nasla, a moje blbost je nebezpecna, soudím . Psala jsem ty poznamky pod recept a ten jsem odklikla ze ulozit Zadala jsem do klasickeho hledani a take do jednoho toho podle rady, kus textu, ktery jsem mela jinde a ono mi to naslo ten recept ! Divila jsem se, myslela jsem, ze pc se zblaznil, chudaaak!

Diky vam, tahle pomoc byla velmi prinosna, kopanec jsem si zaslouzila

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.