Nechci přijít o Windows 7

Od: Datum: 05.02.16 13:53 odpovědí: 22 změna: 01.03.16 17:41

Zdravim-dnes sem se dozvedel že při aktualizaci pro Windous 7 Microsoft vam muže aktualizace stahnout a dikonce i nainstalovat.Windous 10.Mam W7 a nechci W10 za žadnou venu.Sem laik proto prosim co udelat aby my zustali 7dmičky.Prosim o nejaky navod co s tim.Prosim podrobně.Dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 13:58

Tak pokud jste ten článek četl , tak je tam i přesně popsáno jak tomu zamezit , nebo to dočtěte do konce , není to dlouhé.


doplněno 05.02.16 13:59:

Pomůže změna nastavení

Uživatelů, kteří stále na Windows 10 nepřešli, je několik stovek miliónů. Jak upozornil server Extreme Tech, desítky se tak logicky budou nabízet jako aktualizace ještě několik následujících týdnů. Proces distribuce na takové množství strojů je totiž velmi náročný.

Pokud uživatelé nestojí o automatickou aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému od Microsoftu, mohou jednoduše změnit nastavení systému. V Ovládacích panelech stačí zvolit nabídku Windows Update a odškrtnout políčko, aby se doporučované aktualizace získávaly stejným způsobem jako důležité.

Případně je k dispozici také volba "Vyhledávat aktualizace, ale zeptat se, jestli je chci stáhnout a nainstalovat". Díky této volbě se žádná s aktualizací nebude stahovat ani instalovat, pokud o to uživatel skutečně nebude stát.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.16 13:58
avatar

Podívejte se na tento návod uvedený v PPK.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.16 15:36

Přidám svůj názor na Windows. Také jsem měl W7 a byl jsem s nimi naprosto spokojen. Poté jsem přešel na W10 a jsem taktéž spokojen. Stejně jako vy jsem relativně laik a proto můžu říci, že jako laik nepoznáte rozdíl mezi W7 a W10. Co se týče základního uživatelského prostředí, jsou si velice podobní. Pokud zůstanete na W7 připravte se ale na to, že časem bude snižována podpora a W7 se stanou ohroženějšími. Řekl bych, že W7 navazovali na XP a nyní W10 navazuje na W7.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 16:27
avatar

"...že W7 navazovali na XP..."

To máte pravdu. Ale před rokem mě okolnosti donutily přejít z XP (do té doby naprostá spokojenost) na W7. Dodnes s tím mám problémy. Přestalo mi fungovat několik HW, pro který se už ve W7 prostě neseženou ovladače (takže například zánovní scaner můžu vyhodit), přestala fungovat řada jednoduchých programů (některých i placených), za které jsem dosud nenašel adekvátní náhradu a s W7 prostě nejsou kompatibilní. Při představě, že po přechodu na W10 to bude ještě horší mě jímá hrůza. Navíc k XP, ale i k těm W7 mám instalační CD, takže si je můžu v případě potřeby kdykoliv znova přeinstalovat (a nepotřebuju k tomu ani Internet). To u W10 nelze, tam jsem plně závislý na dobré vůli Mrkvosoftu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.02.16 07:20

K první části dotazu. To je holt vývoj. Stím HW se mi to stalo také (tiskárna), chvíle pátrání a už opět jede.

K druhé části dotazu. Instalační disk si u W10 můžete vytvořit sám. Ze stránek Microsoftu si stáhnete obraz W10 a vytvoříte si bootovací DVD či USB disk, otázka 15 minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc*
Datum: 05.02.16 17:33

Start - Ovládací panely - Windows Update - Zakázat automatické aktualizace (ale to už zřejmě máte, jinak vám ikona na upgrade dávno naskočila)

Automatické aktualizace nechte zakázané alespoň do doby. než skončí nárok na ugrade W10 tuším letošní červen/červenec.

Je také dobré mít funkční zálohu systému, pro případ obnovy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 06.02.16 09:25

Včera jsem o četla v HN, jsem naprostý laik co má Win 7 (zaplacené) a ted bych o ně měla přijít *zed*?

Udělala jsem jak tady píšete a mám dotaz. Až skončí ten nárok na upgrade 10 a já ty aktualizace zase povolím, nestáhne se vše co tam někde "čeká ve frontě" a nenainstaluje se to samo?

Díky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc*
Datum: 06.02.16 18:26

Záleží jaké nastavení povolíte, jsou tam 4 možnosti.

Pokud dáte automatické aktualizace, tak ano, vše co stojí ve frontě se stáhne, ale nemusíte to zapínat.

Otázkou je, co v v té frontě po 29.6.2016 zůstane za aktualizace.

Lze taky nastavit upozorňování na aktualizace a vlastní instalaci.

Je však potřeba vědět, které aktualizace jsou na W10 včetně šmírování a je potřeba je zakázat.

Seznam a popis aktualizací je zde (který se pravidelně updatuje), kde je možné stáhnout soubor (Download), který který vyčistí PC od již stažených aktualizacích.

http://voat.co/v/technology/comments/459263

Něco pro odlehčení.


Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 06.02.16 18:51

Aha, děkuji. Takže možná lepší vybrat: "Vyhledávat akt. ale dotázat se zda mají být staženy a instal." a podle seznamu ve vašem odkazu potom povolím co chci. Kolik toho bývá třeba za den? Budu se tím muset zabýt každý den?

Díky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc*
Datum: 06.02.16 19:23

Aktualizace vydává MS 1x týdně, aktualizovat stačí 1x za měsíc nebo dva, osobně mám aktualizace stažené do června 2015, od té doby je mám zakázané a povolovat už je nebudu, protože na W7 už není co vylepšovat, jen to zpomaluje systém, ale hlavně jde o integraci telemetrie o kterou nemám zájem.

malá nápověda jak zakázat aktualizace


malá poznámka - příslušnou aktualizaci lze vyhledat v seznamu jejím vypsáním v pravém horním vyhledávacím políčku, což autor zjevně neví. Po odinstalování se aktualizace znovu stáhne a tady je potřeba ji zakázat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 06.02.16 22:17

Dokonalé! Přesně takhle to já potřebuji..."polopatě" :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 14:12

Dobry den vracim se k odpovedi na moji otazku-ve videu zakazane aktualizace doporučuje video odstranit odinstalovat aktualizaci.vy doplnujete že po odinstalovani ji třeba zakazat Jak ji mama prosim zakazat?

Datum: 01.03.16 16:12

Tak ještě - přečtěte si první odpověď a zachovejte se dle ní ,. a nic se vám samo nenainstaluje, nainstalují se automaticky jen důležité aktualizace , a stáhnutí Win10 spadá do doporučených aktualizací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 17:53
avatar

A co moje nastavení, mám cajk nebo mám něco měnit, když nechci automaticky přejít na desítku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 18:08

Ještě jednou:

Pokud uživatelé nestojí o automatickou aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému od Microsoftu, mohou jednoduše změnit nastavení systému. V Ovládacích panelech stačí zvolit nabídku Windows Update a odškrtnout políčko, aby se doporučované aktualizace získávaly stejným způsobem jako důležité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc*
Datum: 05.02.16 21:46

Pokud opravdu nechcete W10 a pokud byste tomu trochu rozuměl, tak se dají aktualizace nastavit ručně, ale musíte vědět které aktualizace instalovat a které ne. (Je to docela dlouhý seznam)

Protože jste ale laik, a o W10 nemáte zájem, tak doporučuji rozkliknout šipku a nastavit - "Vypnout automatické aktualizace" ( možná to bude protestovat, ale toho si nevšímejte) a zapnout je můžete až skončí podpora upgrade.

Osobně si myslím, že tato nabídka bude stejně prodloužená, protože MS bude chtít mít většinu uživatelů pod palcem tak jako tak, protože aktualizace na W 10 začíná už cpát i do důležitých aktualízací, což je pěkný sv..stvo.

Ale nebojte, život po podpoře W7 nekončí, tak jako neskončil pro XP, které na běžbou práci stačí dodnes.

Důležité je aktualizovat prohlížeč.

http://www.zive.cz/poradna/by…default.aspx?consultanswers=1

P.S. Oni ty ostatní nové aktualizace na W7 se stejně týkají telemetrie, aby o vás věděli více. )


doplněno 05.02.16 23:00:

Podrobně takto

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 21:14
avatar

Je třeba si uvědomit,že vlastnit Windows přináší mít stále aktuální operační systém díky aktualizacím.Pokud nevyužiješ Windows můžeš přejíd na jiný operační systém viz.Ubuntu apod.,ale v tom případě to postráda logiku.Ale hlavně nabídka Windows 10 bude ještě cca půl roku zadarmo a poté bude potřeba si ho zakoupit.Těm kteří se brání novým Win 10 stejně jednou nezbyde než se vzdát svým starých zásad jako vždy a přejíd na Win 10 a tohle si Microsoft plně uvědomuje.Proto ber co se nabízí.Jelikož ukončení aktualizací Win 7 znamená stejně jako XP a co potom?

No přece Windows 10...život jde dál...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaa
Datum: 06.02.16 08:42

...proč se vzdávat něčeho , co je spolehlivé a tolik nešpehuje. Cloud je akorát na to, abych vše zveřejnil včetně svého účtu. To si raději nechám to co mám nyní. Když nebude zbytí, linux to jistí. Ale widle už ne.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 06.02.16 10:34
avatar

Ještě jedna věc. Když si nastavíte vlastní vyhledávání aktualizací, tak před instalací je potřeba ještě ve volitelných aktualizacích odškrtnou políčko instalace Win10. Je potřeba to udělat pokaždé, když své vybrané aktualizace instalujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 21:10
avatar
Ty vogo, ještě, že už pár let používám jen linux. Pravda, byly nějaké porodní bolístky, ale dnes vše vychytáno. Hw jede všechen, sw obslouží vše, co potřebuju. Pravda, hry nehraju a nejsu závislý na vysoce specializovaném sw typu cad apod. Ale fotky,videa zpracuju, zbytek taky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 17:28
avatar

Taky jsem se bránil přejit na Win.10. Na vánovce jem dostal od dětí nový notebook s Win.10. Od Win 7. minimální rozdíl v ovládání a v podstatě bych ani nepoznal že mám desítku.


doplněno 01.03.16 18:19:

Měl jsem Win.7 a Mám Win 10. Píši minimální rozdíl. Během jednoho odpoledne jsem vše pochopil. Všechny programy z Win desítky jsem si přeinstaloval a fungují. Microsoft Office 2007.Nero multimedia 10,Picasa 3, Anny video converter,CCleaner, Cd Burner XP Windows Media Player atd ,... Jen Windovs Media Center neni. Ale ten jsem nahradil KODI: Zástupce mám na ploše tak jak ve Win 7. A dá se přepnout tak že mám i okna když s nim chci pracovat jako s tabletem. Ještě se omlouvám možná názvy jsem nenapsal přesně a taky nemám Notebook Ale tablet s Win.10. HP Pavilon x2 Detachable 10-n 104nc. Pevný disk 500GB Ten starý počítač na Win 10.přeinstalovat nejde. Píše to na obrazovku , že je nevhodný monitor.


doplněno 01.03.16 18:24:

Ještě doplnuji. Ovládám tablet myší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 17:41
avatar

*sok* Já teda nevím, ale Win 7 a Win 10 se liší dost podstatně. Zvlášť, co se týká vzhledu a ovládání. Měl jste skutečně Win 7? Nebyly to Win 8? Ty jsou skutečně s Win 10 podobné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.