Jak nastavit tiskárnu

Od: Datum: 02.02.16 22:15 odpovědí: 5 změna: 03.02.16 22:45

Tiskárna CANON MG 5350 při tisku černobílém dělá bílé pruhy a vynechá text či část obrázku, při tisku v barvě je vše v pořádku, pruhy nevznikají.-viz příloha, stejný obrázek v černobílém tisku a barevném

Co je nutno provést, když čistění,ani hloubkové čistění nepomohlo. Jde o chybu tiskové hlavy,nebo catridge černé(obou?)Děkuji dobrému rádci...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 23:06

Tyto pruhy jsou většinou způsobeny neprůchodností některých trysek v hlavě, případně vadným topným tělesem, nebo nepravidelně dávkovaným inkoustem z kazety. Občas se dají zacpané trysky uvolnit např. speciálním čistícím roztokem, někdy pomůže i horká destilovaná voda. Někdy bohužel nepomůže už nic a potom je jediná možnost opravy a to výměna tiskové hlavy. Tipuju to na tiskovou hlavu. Nepíše tiskárna nějaký chybový kód?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.16 05:31

Podle mě to vypadá na nějakou softwarovou chybu. Kazeta ucpaná není. Když jede na jednu stranu, tak tiskne, při cestě na druhou ne...

Datum: 03.02.16 10:06

Prý pomáhá koupel v destilce viz :

Aj ja chcem poďakovať za radu. Na mojej MP540 mi zrazu ÚPLNE prestala tlačiť veľká čierna - aj keď túto používam najviac a pravidelne. Farebné veľmi málo ale tie išli OK aj keď nepoužívam original cartridge bez chipu. Preto som si nemyslel, že by mohlo ísť o zaschnutie tlačovej hlavy - skúšal som viac krát čistenie aj hĺbkové čistenie, no nič nepomohlo. Tak som vyskúšal "vykúpanie" tlačovej hlavy v teplej destilke. Zohrial som ju v mikrovlnke a 2-krát vymenil vodu až kým sa už nezafarbovala. Potom som ju presušil fénom a už to fičí takmer super. Takže vďaka a odporúčam.

Taky bych touto cestou chtěla moc poděkovat za návod na oživení tisku u Canonu (konkrétně MP520). Po mnoha pokusech - průplach teplou vodou, spec. prostředek na tiskárny - se mi osvědčilo ráchání v destilované vodě ohřáté v mikrovlnce, tiskovou hlavu jsem do ní ponořila a destilku měnila, dokud voda nebyla čistá. A tiskárna valí jako nová! A to jsme na ní netiskli víc jak rok. Jako paráda! (tu) (tu) Fakt díky! :D :D

Datum: 03.02.16 19:30

Ale tady to evidentně ucpané není. Jedna dráha tam tiskne, druhá zpět ne... Šířka ať už těch tisknutých nebo prázdných drah je šířkou tiskové hlavy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.02.16 22:45
Vidis to. Mas plus. To jsem opomnel. Ono to tiskne... No tak bych zkusil novy firmware tiskarny. Nicmene nam tazatel nenapsal, kdy naposled to fungovalo a vubec blizsi informace. U inkoustu bych to videl stejne na zaschlou barvu..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.