Připojení externího disku k PC a televizi

Od: Datum: 31.01.16 21:54 odpovědí: 6 změna: 01.02.16 17:31

Zdravím, potřeboval bych připojit externí harddisk k televizi a zároveň mít možnost připojit ho k PC. Představuju si to tak, že koupím nějaký kabel (případně s nějakou aktivní součástkou), kde na jedné straně bude miniUSB a na druhé straně budou dvě USBčka a každé bude sloužit jako "datové". Jedno bude trvale připojené k televizi, druhé si budu moci strčit "do čeho budu chtít" :) Disk samozřejmě bude vždy používán pouze jedním se zařízení. Můžete mi tedy něco poradit - nějakou rozdvojku nebo něco?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 22:29

Potřebujete USB switch (USB přepínač).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.02.16 08:44
Délka usb je ale omezená.
Ohodnoceno: 0x

Od: zeli®
Datum: 01.02.16 11:08

USB switch je zřejmě přesně to, co hledám. Informace o omezené délce kabelů se zdá být dost podstatnou a divím se, že jsem nikde takové upozornění nenašel. Na jakou délku je tedy délka kabelů omezena?

Datum: 01.02.16 17:31

Maximální délka kabelu mezi sousedními zařízeními je 5 m, jedná se o délku, která je garantovaná. Delší kabel může být, ale nemusí už správně fungovat přenos dat. Taky lze samozřejmě prodlužovat přes USB HUB.

Datum: 01.02.16 12:06
No, ještě si zjisti, zda to vůbec půjde. On komp a televize používají jiný systém formátování. Takže když to dáš do televize naformátuješ podle televize a pak připojíš ke kompu, komp ten disk nebude umět použít a bude ti nabízet formát.

Od: zeli®
Datum: 01.02.16 14:29

Dobré upozornění, ale v tomto problém není - alespoň u mne - odzkoušeno. Jde vyloženě o to, že bych jeden kabel chtěl mít v TV zapojený natrvalo a druhý bych mohl dle libosti prohazovat mezi domácími laptopy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.