Zdraví/životnost externího disku

Od: Datum: 30.01.16 10:07 odpovědí: 3 změna: 30.01.16 11:12

Dobrý den,

mám na vás otázku ohledně životnosti externího HDD. V poslední době se začal disk chovat zvláštně. Disk je připojený k notebooku pomocí USB 3.0. Běžně nebyl problém dosahovat přenosové rychlosti 50MB/s. V současné době nejsem schopen na disk nic nahrát rychleji než 1MB/s. Vše co chci spustit z disku je strašně pomalé.

Pomocí programu HD Tune jsem se díval do sekce zdraví. Bohužel tomuto moc nerozumím, a proto se obracím na vás.

Program našel dvě věci, které označil žlutým řádkem. Je možnost toto varování nějak opravit? Můžete mi prosím někdo srozumitelně říci co to přesně pro mě znamená?

Děkuji za vaše odpovědi. :)

Tomáš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.16 10:25

Upozorňuje vás to na počet pokusů o kalibraci disku, což indikuje problémy s motorkem. Určitě bude dobré disk zálohovat a spustit v HD Tune diagnostiku vadných bloků na disku. Klikněte na Error Scan a zmačkněte tlačítko Start. Nastavení Quick Scan nepoužívejte, kladný výsledek neznamená, že disk je v pořádku. Všchna políčka by měla být zelená.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.01.16 10:48
Jen dodám že disk by bylo vhodné ihned prekopirovat jinam. Začněte u nejdůležitějších souborů, je možné že nevydrží prekopirovani celého obsahu. Po te už bych ho nepoužíval a koupil nový.
Najednu stranu máte štěstí. Hodně lidem se jeden den prostě už neroztoci a cena za záchranu dat je tak vysoká, že je většinou objetuji.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.01.16 11:12
Dulezita data vzdy na dvou zarizenich nezavisle! Jinak jak se pise, pretahnout data za vcas.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.