Proč nefunguje zvuk po zapnutí pc?

Od: Datum: 29.01.16 20:57 odpovědí: 9 změna: 29.01.16 22:13

Poprosila bych o radu. Ještě včera vše fungovalo, dnes jsem zapla PC a zvuk nefunguje. Přitom slyším repráky že ,,syčí,, ... Zkouška zvuku také nešla,nic jsem neslyšela. Mám HIFI věž. Čím to může být? Na správci zařízení mám vykříčíky u : DALŠÍ ZAŘÍZENÍ

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 29.01.16 21:05

aktualizovala jste si ovladače zvuku - jsou novější, ale neumí analogový zvuk... máte možnost bodu obnovení? Jakou máte základní desku a jaký OS?

doplněno 29.01.16 21:29:

základní deska je důležitá pro správné určení ovladačů

Můžete zkusit https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

ovladače jsou několikeré - většina starších pc má tyto - http://www.stahuj.centrum.cz/…ce/realtek-ac97-audio-codecs/

nebo tyto http://ccm.net/download/downl…tegrated-digital-audio-driver

doplněno 29.01.16 21:40:

Na správci zařízení mám vykříčíky u : DALŠÍ ZAŘÍZENÍ -- máte ve správci zařízení "řadiče zvuku, videa a her"?

jestli ne, zkuste nejprve na tu část s vykříčníkem kliknout pravým tlačítkem myši "vlastnosti" "ovladač" - "aktualizovat ovladač"

Když to nepomůže, s ohledem na vaše vyjádření o schopnostech bych doporučil nainstalovat český slimdriwers - spustit, dohledává ovladače samo

doplněno 29.01.16 21:51:

@jojozka *hej**palec* To by mne tady nenapadlo *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: abc123
Datum: 29.01.16 21:12

Bod obnovení nejde...

Windows 7 professional

Základní desku nevím, jsem žena a svět PC není můj šálek kávy =D

doplněno 29.01.16 21:31:

Aho...realtek mám... Nevím co mám dělat dále =D

Datum: 29.01.16 21:37

Kabel mezi počítačem a tou HiFi věží je v pořádku - nevypadnul na některé straně?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.01.16 21:40

Ano ted se dívam a HIFI je vypadnutý...ted ale nevím kam ho ještě dát...

Datum: 29.01.16 21:50

U věže nebio u počítače?

Datum: 29.01.16 21:51

U počítače

Datum: 29.01.16 21:54

Kabel je patrně s stereo jackem. Zkuste to do zelené zdířky. Většinou je to prostřední z trojice.

Datum: 29.01.16 21:57

bohužel když dám zkoušku zvuku slyším pouze zasyčení repráků..

Datum: 29.01.16 22:13

Na Vašem místě bych zkusil restartovat počítač. Když se to po restartu nezlepší, bude potřeba zkontrolovat úrovně v nastavení reproduktorů. Kde spouštíte test reproduktorů?

Pro jistotu také zkuste kabel zasunout do oranžové nebo modré zdířky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.