Start počítače

Od: Datum: 28.01.16 12:47 odpovědí: 5 změna: 29.01.16 08:52

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat na vážnost "závady" při startu pc. Zapnu tlačitkem a u pc problikne kontrolka a sepne zdroj a zhasne. Po 1-2 vteřině teprve zapne pc definitivně. Někdy zapne hned napoprvé jindy jak popisuji. Zdroj Corsair RM 650 asi 2 měsíce starý. Jinak mám zdroje Corsair v dalších 2 pc a vynikajicí tichounké zdroje. Nebo to je něčím jiným?.

doplněno 28.01.16 12:58:

Myslel jsem tím, jestli si mám chystat peníze na nový zdroj, nebo nad tím mávnout rukou. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.01.16 16:17

Dobrý den, odhaduji to na špatný el. kontakt. Začal bych přívodním kabelem do zdroje - vytáhnout, pořádně zarazit a pevně. Když nebude změna, tak rozpojit a zase pořádně spojit kabeláž v "bedně" a možná i zkontrolovat kontakt v tom spínacím tlačítku (případně použít Kontaktol). Zdravím!

P.S. Pokud je už zdroj zaprášený, tak ho vyčistit.

doplněno 29.01.16 08:11:

jofa - ano, ponechte to na dobu "až budou lidi" .

doplněno 29.01.16 08:23:

jofa - omlouvám se, ale mělo to být vtipné. Já to občas používám, když oddaluji nějakou opravu - zkrátka to udělám, "až budou lidi". Ono se to dříve stávalo, že člověk přišel do nějaké provozovny nebo na úřad a dostal odpověď, že opravu udělají, ale nejsou lidi - tak, až budou, tak se na to vrhnou (např. oprava v městském domě nebo bytě).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.16 16:34

Zkusil bych zdroj z jiného počítače, pro vyloučení závady na tomto zdroji.

Od: jofa®
Datum: 29.01.16 08:05

Děkuji za návody k možné nápravě. Kabely jsem zkontroloval a s vyzkoušením jiného zdroje počkám, jestli se to usadí či nikoliv.Zatím to tak v 70% zapíná napoprvé. Třeba se to zase vrátí k normálu.

doplněno 29.01.16 08:17:

ben: přemýšlím, co tím myslíte až budou "lidii" Smysl bych pochopil, ale v tomhle případě tápu.

doplněno 29.01.16 08:38:

Ale jo dobrý. Mně se nechce demontovat zdroj z jiného šlapajícího pc a přehazovat to pro zkoužku. Dnes jsem to už zapínal 2x a vždy to seplo napoprvé. Ve zdroji se kuchat nebudu, tak až to nezapne vůbec tak sesnad najdou "lidi" Dík. Ps. Mně se zdá, jakoby to sepnutím dostalo proudový náraz a zdroj na okamžik vypne ochranu proti přetížení. Jak se vzpamatuje, tak se zapne podruhý. To je moje doměnka nokoliv odhalená závada.

Od: mot
Datum: 29.01.16 08:37
zkuste bios do default hodnot. to stejne se mi stavalo a nakonec jsem tusim snizoval casovani ram, po x letech se rozhodly, ze uz to nezvladaji...

Od: jofa®
Datum: 29.01.16 08:52

No, prdlajs tomu tak detailně rozumím, ale něco by na tom mohlo být v tom smyslu, že jsem tam přidal RAM na 32GB. Měl jsem 16GB (2x8) a ty samý 2x8 jsem doplnil s tím, že budu mít 32 GB. Jenže já nevěděl, že W7 Home víc jak 16 nepobere. Dá si říct, že od té doby se to projevuje. Ale možná to s tím nesouvisí. Jinak to v dohledné době přeinstaluji na W7 Profesionál.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.