Neustále mi padá word (2010)

Od: Datum: 27.01.16 18:20 odpovědí: 7 změna: 04.02.16 13:44

Jiné nástroje Office fungují, nerozumím tomu, proč se tak děje. Psát můžu, ale jakmile chci něco navíc (např. použít klávesové zkratky), okamžitě se sekne. Taky nemůžu rozkliknout záložku "soubor", to se sekne taky. Ukládám ručně, jinak se neuloží vůbec nic. Pro překladatele dost pohroma - co s tím? *plac* Googlit jsem zkoušela, rady k nainstalování opravných tools apod. nikam nevedly.

Předem děkuji za jakýkoliv tip.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 27.01.16 18:29

Nevim, jak verze 2010, ale starsi verze mely v instalaci i moznost opravy. Popripade pokud vite, od kdy to blbne, tak bod obnovy ve Win.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 16:28
avatar

případně zkontrolovat na viry...už jsem to viděl...psalo to třeba něco jiného, než bylo na klávese např. e = ě po odstranění viru v pořádku (byl napaden pouze word - asi to někomu dělalo radost)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pu®
Datum: 28.01.16 17:31

To jsem udělala jako první - nic. Možnost "open+repair" jsem zkoušela taky. Nepomáhá. *nevi*

Od: ben®
Datum: 28.01.16 17:39
avatar

Dobrý den, a co tento problém obejít a nainstalovat si LibreOffice? Zdravím!

doplněno 28.01.16 18:27:

pu - ano, Vy si jistě informace dohledáte. No, je to program zdarma, ale umí to stejné jako ten Váš placený. Myslím, že kompatibilita souborů je zaručena, takže pro Vás by se mnoho nezměnilo. Uvidíte, posoudíte, vyzkoušíte - a třeba bude spokojenost.

doplněno 28.01.16 21:33:

pu - jak už jsem psal, tak LibreOffice je zdarma a není problém si ho vyzkoušet. Zkusit si tam vytvoření dokumentu a otevření v tom minulém programu, resp. otevřít si tam zase již hotové dokumenty z Wordu. Případně zkusit poslat dokumenty vytvořené v LibreOffice někomu jinému, jestli je otevře ve svém PC a ve svém programu. Ovšem, bude záležet na formátu toho dokumentu, resp. ukládat ho jako kompatibilní s Word.

doplněno 28.01.16 21:43:

pu - jo jo, to znám. Přesně takto by odpověděla moje sestra .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pu®
Datum: 28.01.16 18:24

Dobrý den, Bene,
přiznávám, že LibreOffice je pro mě novinka. Musím o něm zjistit víc, nicméně protože Word používám ke své práci (a v tomto formátu musím odevzdávat zakázky), b-žel se obávám, že by mi to neprošlo :( I tak ale děkuji!


doplněno 28.01.16 20:36:

Tak s tou komatibilitou jste mě překvapil - já na to fakt musím mrknout blíž. Zkusit, jak se formátuje, hledá, upravuje, reviduje... To všechno musím být schopná v tom dokumentu dělat, to všechno v něm musí vidět/dělat i můj revizor/redaktor a další navázaní lidé, takže pokud by byla zaručena kompatibilita, mohla bych se vyfláknout na celý padající Word a používat radši tohle.. Teď "jen" se k tomu dostat *uf* Díky!


doplněno 28.01.16 21:38:

Ben - jasně, já jen nevím, kdy se právě k tomu zkoušení dostat... V rámci relaxace jdu občas sem na poradte :-D , ale jinak makám. Jakékoliv zkoušení jiných programů vnímám jako ztrátu času a jsem jak na trní, že nepíšu... Těžko se to vysvětluje, vlastně je to jako relax na poradte - no ale není... Ale já se do toho pustím, díky ;)


doplněno 04.02.16 11:18:

Bene, tak jsem si OpenOffice stáhla, ten word padal tak, že už se nedalo dělat vůbec nic :( Nicméně mě zaráží, že i když mi to ukazuje češtinu a tento jazyk vypadá i nainstalovaně, nehledá mi to chyby - při projetí spellcheckem, resp. revizí grammar + spellcheck se neukáže vůbec nic, i když úmyslně napíšu něco špatně. Tušíte, kde je chyba? Předem děkuji!

Od: ben®
Datum: 04.02.16 13:38
avatar

Dobrý den, já jsem měl OpenOffice dříve, ale nyní mám LibreOffice (je snad novější a lepší). Domnívám se, že nemáte nainstalovaný český slovník nebo zvolený výchozí jazyk český. Mám menu v angličtině, tak snad takto. Podívejte se nahoře na liště do Tools (Nástroje) / Extension Manager (Správce doplňků), zda tam vidíte český slovník. Pokud ano, tak přes Tools / Options (Nastavení) a tam Výběr jazyka si zvolte češtinu (i pro dokumenty!). A zmáčkněte si pod lištou tlačítko AutoSpellcheck (písmena ABC nad vlnkou) - a už by to mohlo podtrhávat nesprávné psaní. Pokud český slovník nemáte, tak si ho stáhněte viz odkaz (jeden soubor OXT), uložte v PC, přes Správce doplňků si ho do programu nainstalujte a po restartu programu by to mělo fungovat (a platí ono nastavení jazyka viz dříve + tlačítko ABC). Tak, snad se to podaří. Zdravím!

http://www.openoffice.cz/stahnout/doplnky/cesky-slovnik

doplněno 04.02.16 13:57:

pu - ten slovník má být stejný pro OpenOffice i LibreOffice. Myslím, že jsem napsal vše, ale funguje to až po restartu toho programu (myslím, že se nemusí restartovat celý PC).

Ještě tam mám nastaveno Tools / Language / For selection / Czech (ale to je snad dáno už tím nastavením jazyka v nastavení programu). Doufám, že to rozchodíte a budete s programem spokojená. Musím se přiznat, že já moc nepíši - spíše používám programy pro grafiku.

doplněno 04.02.16 14:30:

pu - možná je důležité i toto. Začnete psát text a jdete na Tools / Spelling and Grammar.

Tam Options / New - v okénku zapíšete jméno (Čeština) a pod tím vyberete jazyk Czech.

Dáte OK a Czech by se mělo najít v prvním okénku (zatrhnout) a v druhém mám zatrženo vše. A zase OK. Nahoře v okénku (Text language) si vyberete Czech a dole zatrhnete Check Grammar - a okénko zavřete Close. A nyní už to musí fungovat. Jo, miluji nastavování .

doplněno 04.02.16 22:40:

pu - znáte to: "Po tom nepátrej, to neřeš!" . Rozumím tomu, že Vás to zdržuje od práce na PC, ale když to bude fungovat, tak se to zase vyplatí. Budu doufat, že Vám LibreOffice bude vyhovovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pu®
Datum: 04.02.16 13:44

Bene, moc děkuji za obsáhlou odpověď! Já nabyla dojmu, že to je totéž, šiš, jsem tele. No nic, zkusím tedy OpenOffice, a když nepojede ani s Vaší radou, stáhnu Libre Office.

To nastavení jazyka jsem kontrolovala, menu mám sice v EN, ale český slovník tam (údajně) je a výběr jazyka = CS mám taky. Tlačítko AutoSpellcheck zapnuto, ale nic.

Dám vědět, jak postupuji Prozatím moc děkuju za trpělivost a všechny rady!


doplněno 04.02.16 22:35:

Tak Bene, neskutečně jsem se vytočila s Open Office - ten jazyk jsem tam nainstalovaný měla, nicméně zkusila jsem ještě "předoinstalovat" dle Vaší rady - nic nepomohlo *zed* , takže Open Office šel do virtuální popelnice, stáhla jsem si Libre Office a juch! Zatím funguje *uspech* Takže díky moc za tip i rady, snad to pojede, jak potřebuju.

Stejně by mě ale zajímalo, v čem je zakopaný ten wordovský pes...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.