Nenaběhne mi obraz

Od: Datum: 25.01.16 20:55 odpovědí: 27 změna: 26.01.16 17:37

Dobrý den mám takový problém koupil jsem si základní desku msi p7n sli platinum a mám tam tyto komponenty : ram 2x 2gb, hdd 500gb, cpu intel xeon quad 2.66, grafika nx 8600 ,no a když zapnu pc tak se větráky roztočí hdd taky běží a právě mi nenaběhne vubec obraz. díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.16 21:00

Ani při BIOSu to nenaběhne?

Ohodnoceno: 0x

Od: hanz*
Datum: 25.01.16 21:04

no ono to vubec nenabehne ani bios nebo treba znacka zakladni desky

Od: ben®
Datum: 25.01.16 21:04

Dobrý den, vypnout PC, zkontrolovat kabeláž (rozpojit a spojit), zkontrolovat umístění modulů RAM, pořádně připojit monitor - a na chvilku vyndat baterii od BIOSu. Po vložení baterie zpět PC zapnout a doufat. Zdravím!

doplněno 25.01.16 21:10:

Zkuste vyndat jeden modul RAM. Zkuste je prohodit ve slotu. Běží HDD (je slyšet) a svítí jeho LEDka? Mechanika CD/DVD problikne? Přívodní kabel je do zdroje doražený? Kabel k monitoru je tam také pevně?

doplněno 25.01.16 21:15:

Také zkuste vyndat a zase správně vložit tu grafickou kartu - a připevnit ji na šroubek.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.01.16 21:05

to uz sem take zkousel

Datum: 25.01.16 21:08

Zkus monitor píchnout do konektoru grafiky základní desky.

Datum: 25.01.16 21:11

tam asi neni integrovana grafika protze tam neni vga a pak tam je uplne neco jinyho ale to ani nevim co muze byt

Datum: 25.01.16 21:22

To je zvuková optika. S/PDIF. Leda vyzkoušet jiný monitor. Nebo jinou grafiku.

Datum: 25.01.16 21:19

ledka hdd sviti neustale ale ta by mela blikat co vim a na mechanice nemam ledku ale tu odpojim

Datum: 25.01.16 21:22
ledka hdd sviti neustale ale ta by mela blikat co vim a na mechanice nemam ledku ale tu odpojim
Od: majcoo
Datum: 25.01.16 21:10

Dolezite je ci ti vobec nabehne system.. Pokial mas nieco zle zapojene nemusi ti ani PC normalne nabehnut len sa zapne a viac nic. Pokial tam mas reproduktory vyskusaj pocuvat ci ti nabehne zvuk zapnutia windowsu. AK tam teda nejaky mas .. Pripadne pozri ci niekde monitor nema nejake svoje napajanie, teda ci ho mas vobec napojeny a ide do neho stava. Alebo skus ten monitor na inom PC alebo iny monitor na tvojom PC. Pokial ti nenabehne druhy monitor, tak nieco budes mat zle.. Skus dat volake foto aj ked na dialku to moc zrejme nepomoze.. monitor ti vobec nevzopne?

Datum: 25.01.16 21:15

no monitor je v poho to sem taky zkusil s nema a zvuky systemu sem uz take zkousel jestli slysim a zapojoval sem to dvakrat a vse sem kontroloval

Datum: 25.01.16 21:18

nemas moznost vyskusat dat graficku kartu do ineho pc? vyskusaj ju pripadne zapojit do ineho slotu pokial tam taky mas este.. over si ci je dobre zastrcena..Pokial by ti to stale neslo, tak skus zobrat inu graficku kartu ked aj starsiu daj ju tam a uvidis co to spravi. Alebo tu tvoju co ti nejde cez nu monitor dat do ineho pc.

Datum: 25.01.16 21:21

moznost vyzkoset jinde nemam ale zkousel sem i jiny sloty a jinou grafiku taky a ta druha tak ta je starsi hodne

Datum: 25.01.16 21:24

a neslo ti to ani na tej starej? Skus este jednu vec.. Poriadne popritlacaj vsetky konektory k zakladnej doske k HDD a DVD alebo CD romke.. Tiez si pozri ci mas spravne osadeny procesor. Pocitac ti nepipa pri zapati?

doplněno 25.01.16 21:29:

pokial ti nepomoze ani to tak skus:

Odpoj kable od HDD od CD/DVD mechaniky a nechaj zapojene len kable na dosku. Pokial by ti monitor ani tak nenabehol odpoj ho z elektriky, na doske mas baterku je to ploska baterka napr do klucov od auta na central sa pouziva odnacena napr ako CDR 2025 alebo CDR 2032. Tu baterku vytiahni aspon na 30 sekund. Daj spat pozapajaj pc daj do zasuvky a uvidis co to spravi

Datum: 25.01.16 21:28

BIOS by měl naběhnout i bez procesoru a pamětí a disků. Zkusil jsi mačkat tlačítko pro vstup do biosu? Tady by to mohlo být DEL.

Datum: 25.01.16 21:31

to mas pravdu mal by ale pokial mu nenabehne monitor, tak do biosu sa tazko dostane.. Ide oto aby sa vzopol monitor.

Datum: 25.01.16 21:40

Prostě je potřeba zjistit, jestli funguje monitor, jestli funguje karta a taky bych zkusil vyměnit baterku v CMOS. Je to deska pravděpodobně z druhé ruky k dnes již staršímu hardware, taky může být poškozená. Zjištění rozsahu poškození desky by se finančně nevyplatilo.

Datum: 25.01.16 21:42

prave to sa snazim zistit ci ide o grafiku alebo dosku.. Pripadne zle dosadene konektory k doske..

Datum: 25.01.16 22:06

ted to vse odpojim a zkusim

Datum: 26.01.16 01:29

nicnepomohlo

Datum: 26.01.16 06:19

Napájení karty doufám zapojené máš?

Od: ivvs
Datum: 26.01.16 15:21
Pred 14 dny jsem mel to stejny. Pomohl jinej zdroj! Pc mi svitilo červeně a nic na monitor nenabehlo, když to zkusis treba petkrat tak to nabehne. Je to zdrojem.

Od: jofa®
Datum: 26.01.16 15:35

ivvs: Tak se zeptám. Máte tam procesor, který do té desky nepatří?

Od: drak1
Datum: 26.01.16 13:02

Podle toho, co tu kolem toho píšeš, to vypadá dost pravděpodobně na závadu v základní desce. Zkus si ji trochu pod lupou prohlédnout, jestli někde nedostala nějaký úder, či hlubší škrábanec a taky se podívej, zda nejsou trochu nafouklé elektrolytické kondenzátory. Myslím, že Ti tu nikdo neporadil zkusit vyměnit zdroj. Často se taky stává, že bývá vypálený konektor na 4pinovém přidavném konektoru zdroje 2x žlutá, 2xčerná.

Datum: 26.01.16 17:37

Bez paměti a procesoru BIOS nenaběhne.

Od: neo*
Datum: 26.01.16 09:23

Zdravím nějak mě nesedí zakladní deska a CPU pravděpod. to bude tato http://www.msi.com/product/mo…ilent.html#hero-specification

a CPU toto http://ark.intel.com/products…e-2_66-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI

pak by socket zakladní desky (775) byl použit na intel xeon socket (1366) ...jaká je má domněnka?

Ohodnoceno: 1x

Od: jofa®
Datum: 26.01.16 14:55

Tak jsem to taky prošel a pravda bude asi v poslední odpovědi. Deska a cpu nejdou k sobě. Deska socket 775, CPU-patice 1366.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.