Jak vynutit v Android netu desktop

Od: Datum: 22.01.16 21:54 odpovědí: 8 změna: 23.01.16 21:33

Jak vynutit zobrazení v desktop režimu? Zkoušel jsem snad všechny prohlížeče pro Android a i když zapnu v menu verze pro PC, stejně se některě stránky zobrazují pro mobil. Jak mě to štve!

Pomozte prosím. Nejde např. STREAM, Seznam, Česká Televize apod.

Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.16 08:32
avatar

Taky se mi to děje a vadí mi to. Celkem mi překvapuje, že je dotaz zatim bez reakce, kdysi na windows mobile existovalo mraky aplikací bez reklam, bez netu, bylo mraky lidí co se věnovali vývoji a ledění a to zdarma jen ze zájmu. Existovala řada prohlížečů u kterých se dalo nastavit všechno, i že máte jiný OS a jinou verzi prohlížeče (pro desktop). A to byl uzavřený systém. Připadá mi, že dnes na ten náš nejrozšířenější otevřený systém píšou aplikace jen ti co umí napsat v tomto pořadí: 1) reklamu, 2) vir (spy, mall...) 3) aplikaci zabývající se vlastní podstatou proč to člověk stahuje. Je až pozoruhodné, kolikrát máme "zálohované" osobní údaje, zprávy, výpisy hovorů, adresáře... A když jde o to co spotřebitel doopravdy chce tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 11:13

Problém je, že to není až tolik chyba mobilních vývojářů jako spíš těch webových. Všechny ty prohlížeče, co tazatel zkoušel, tak dělají většinu jednouduchou věc - řeknou, že jsou desktop nebo verze prohlížeče pro desktop. Jak na to bude reagovat webová stránka už mobilní vývojář neovlivní. Hodně webů poslední dobou používá responzivní design, který se přizpůsobuje velikosti obrazovky. Některé weby mají obě verze, ale ne všem se vyplatí obě verze udržovat.

Jinak existuje pořád dost aplikací pro Android, které jsou zdarma, bez reklam a dělají je lidé jen ze zájmu. Že je vedle nich hodně aplikací s reklamami, to se zas nemůžete moc divit, lidé musejí z něčeho žít.


doplněno 23.01.16 11:17:

Ještě doplním, že všechny zmíněné stránky mají svou mobilní aplikaci, Takže pokud něco nefunguje v mobilní verzi prohlížeče, možná by stálo za pokus nainstalovat si jejich mobliní aplikaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 14:47
avatar

Je to tak, nicméně kdyby se chtělo mohli by prohlížeče postavit přání jejich uživatele (který je platí) nad přání vývojáře webu a webu tvrdit, že jsou IE na window 7. Určitě by to některé stránky mršilo, ale byla by to jedna z možností zobrazení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 15:15

Jestli tě to tak moc trápí, tak můžeš zkusit změnit rozlišení prohlížeče. Ve Firefoxu by to prý jít mělo:

https://support.mozilla.org/cs/questions/981038

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomastrr
Datum: 23.01.16 21:29
Dík za radu. Zkusím to. Opravdu mě to štve. Taková banální věc a prostě to žádným způsobem nejde. Když mám full HD displej, tak chci taky full stránky. ;)
Od: tomastrr
Datum: 23.01.16 21:33
Přesně tak. Neřeknu, kdybych křičel, že mám starý mobil s mizerným rozlišením a chci desktop verze stránek. Ale když mám full hd rozlišení a 5.1 palců displej, někdy prostě mi více vyhovují desktop verze stránek.
Přesně máš pravdu, pokud chce člověk triviální užitečnou věc, tak to je prostě velkej problém. Ale hlavně tuny reklam a synchronizace a takový blbosti jsou přítomný všude
Datum: 23.01.16 18:39
avatar
Ahoj,
nemám sice žádné zkušenosti s Firefoxem pro Android a s tím jak tam fungují doplňky...
Ale pokud na mobilní verzi pojede, tak pomoci by mohl doplněk User Agent Overrider.
https://addons.mozilla.org/en…x/addon/user-agent-overrider/
Mělo by stačit ho přepnout na například Windows / Firefox nebo Linux / Firefox a zmíněná stránka si bude myslet že běží na normálním počítači.
Sama tenhle doplněk mám na počítači a donutit stránku myslet si že jede na mobilu, nebo jakémkoli OS či prohlížeči není problém. :)
Ohodnoceno: 1x
 
Od: tomastrr
Datum: 23.01.16 21:27
Díky za radu. Vyzkouším to ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.