Nezobrazuje se HDD

Od: Datum: 21.01.16 14:19 odpovědí: 2 změna: 21.01.16 16:32
avatar

V PC mám 2 HDD. Zasekl se mi PC, zkoušel sem dělat opravu z CD Win7 ale bezúspěšně. Chtěl sem systém znovu nainstalovat ale při insatalaci sem dostal nabídku jen na jeden HDD. Nakonec sem systém nainstaloval na druhý/záložního HDD. Pokud bych to neudělal, do PC bych se vůbec nedostal. Ale teď k tomu ztracenýmu HDD. Ve správci úloh není, je tam jen jeden HDD, v BIOSu mám tak jen jeden HDD. Zkoušel jsem ten "ztracený" HDD na druhým PC, dostal sem hlášku o v ložení boot CD. HDD je tedy určitě v pořádku, na tom druhým PC nemám CD mechaniku. Jak ten HDD zobrazit/vyvolat? Vždyť by měl být vidět i když by byl vadný. Přehodil sem kabely od HDD a DVD v systémové desce (to ale až po tom co se mi HDD už nezobrazovalo).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 21.01.16 16:02

HDD musí být vidět v biosu. Pokud není a přitom je vidět v jiném PC, zkusil bych ho připojit na jiný konektor na motherboardu. A pokud na něm bude vadná elektronika, tak ho neuvidíte. A ještě by se měly po zapnutí PC roztočit plotny (poznáte sluchem, nedo tak, že ho zkusíte naklonit a měl by klást odpor).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 16:32
avatar

V BIOSu je zobrazen jen jeden disk. SSD disk zobrazen není. Jestli je ale na něm něco vadnýho tak v tom BIOSu ho asi neuvidím. Ještě to zkusím přepojit na jiný konektor na desce. Od té doby co byl PC nový se mi někdy stalo že na PC naskočila modrá smrt. Po restartu ale vše normálně naskočilo.


doplněno 21.01.16 16:50:

Na tom druhým PC nevím jestli byl vidět. Po přepojení obou kabelů na disk který není vidět sem dostal hlášení o vložení boot CD.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.