TCP/IP - potřebuji vysvětlit

Od: Datum: 18.01.16 18:09 odpovědí: 1 změna: 20.01.16 10:39
Dobrý den, zrovna dělám referát na téma historie internetu a narazil jsem na věc kterou potřebuji vysvětlit. Potřebuji zjistit co je to protokol TCP/IP a k čemu slouží, ale nějak normálně. Našel jsem si to na wikipedii a i tak tomu nerozumím. Předem děkuji za radu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.16 10:39
avatar

Dobrý den, jde o soubor pravidel způsobu komunikace na internetu...Když posíláte zprávu na nějaký server, třeba když pošlete email- tak ta zpráva musí být v nějakém tvaru, neobsahuje jenom samotnou zprávu příjemci, ale musí se díky informaci v ní obsažené vědět, kam a jak chcete tu zprávu poslat. Kam znamená přesnou adresu domény, jak znamená jakými pravidly se bude posílání řídit. Například jedna z "vrstev" TCP/IP je transportní vrstva a hlavní dva její druhy jsou TCP a UDP. TCP je spolehlivější a bezpečnější než UDP...a který z nich se bude používat, se také rozliší v dané zprávě. Ale nemůžete si něco někam jen tak napsat podle vlastních pravidel...ty systémy, co směřují vaši zprávu příjemci musí vědět, jak si vaše instrukce vyložit. A od toho jsou tu protokoly...říkají, v jakém tvaru může zpráva být a jakým způsobem si jednotlivé instrukce vyložit.

Snad je to dost pochopitelné...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.