USB porty nereagují

Od: Datum: 05.01.16 21:41 odpovědí: 4 změna: 06.01.16 19:51

Zdravím mám problém s USB porty. Po čerstvé instalaci systému, po instalaci všech ovladačů, nereagují USB porty. Na obrázku je vidět co ukazuje a píše správce zařízení. Nemám USB klávesnici, ale USB myš mám, nevím však jak to jaksi vyzkoušet v BIOSu zda fungují alespoň tam. V BIOSu je USB povoleno. Základní deska není nová, ani nejstarší, ale je z druhé ruky. Vše ostatní je v pořádku.

Napětí v nich je (zkoušeno USB lampičkou). Ovladače to najít nové nechce, protože systém tvrdí, že jsou nejnovější, ale to je možná jen zblblý tím, že ten hardware nezná.

Měl bych mít někde řadič s USB při nejhorším.

Díky moc, za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 22:03

Musíte jít na stránky výrobce základní desky, podle typu ji najít a stáhnout patřičné ovladače pro daná chipset. Po instalaci by mělo být vše v pořádku.

Ohodnoceno: 0x

Od: jehla
Datum: 05.01.16 22:08

To jsem provedl. Ale je to stále v tomto stavu jak je na obrázku a stále nefunkční.

Datum: 05.01.16 22:28

V tom případě doporučuji stáhnout z netu nějakou live distrubuci linuxu na DVD a nabootovat z něj. Ověří se tak, zda je chyba na straně desky nebo windows.

Ohodnoceno: 0x

Od: jehla
Datum: 06.01.16 19:51

Tak vyzkoušeno a stejný problém.. Dokonce mi to oznámil ještě před spuštěním systému. Takže budu muset použít řadič. Bude mít nefunkčnost USB portů nějáký vliv na ostatní komponenty?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.