Oprava zavádění WINXP

Od: Datum: 02.01.16 11:28 odpovědí: 9 změna: 16.01.16 05:47
Dobrý den,nevíte jaký mám zadat příkaz při obnovení MBR? Diky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 11:52

Příkazy fixmbr a fixboot

Viz popis zde: http://www.tipypropc.cz/konzo…i-a-prikazy-fixmbr-a-fixboot/

Nicméně počítejte s tím, že tato oprava nemusí být funkční. Zavaděč systému může být nevratně poškozen a pak zbývá jen reinstal. V tom případě rovnou přejděte alespoň na Win7.

Pokud bude oprava fungovat, doporučuji data zazálohovat a pak stejně provést reinstalaci na nový disk. Tyto problémy většinou způsobuje vadný HDD.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.01.16 12:14
Díky vyzkouším
Datum: 02.01.16 12:32
Vyšlo to,díky.
Od: majcoo
Datum: 02.01.16 11:54

fix mbr

alebo
fix boot

a restart pc

niekedy to fungovvalo naco to potrebujete?

Datum: 02.01.16 12:13
Díky za odpovědi,na HDD je Win XP plus Ubuntu,nějak se to zhroutilo,pár měsíců je PC mimo.
Datum: 02.01.16 12:28

Nedávno jsem podobný problém vyřešil pomocí bootovacího "CD Hirens.BootCD.15.2". Je tam spousta nástrojů pro kontrolu a opravu PC.

Datum: 03.01.16 00:31
Díky za pomoc.Nyní resim problém s nealokovaným prostorem na HDD,kde byl dříve Linux.HDD je rozdělen na tři částí,c systém,d programy a Linux (win ji nevidí)Chtěl jsem tento prostor sloučit s c nebo d ale manažer to neumožňuje.Mate tip jak prostor přičlenit k nějakému z oddílů? Diky..
Datum: 03.01.16 02:03

Mělo by to jít třeba s pomocí "MiniTool Partition Wizard (Home Edition)".

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.01.16 05:47
Zkoušel jsem,neumí ji sloučit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.