Zvuk v konfiguraci 5.1 kanálů

Od: Datum: 04.01.16 18:15 odpovědí: 3 změna: 08.01.16 12:43
avatar

Ahoj v novém roce...jak nebo podle čeho poznám, že audio/video soubor má zvuk v konfiguraci 5.1 kanálů? Vím, že některé releasy filmů to mají v názvu, ale mám pocit, že ne vždy - takže mě zajímá podle čeho bych to poznal (ještě nejlépe, než začnu nějaký film nebo muziku stahovat). A současně bych uvítal informaci od někoho, kdo 5.1 využívá, a zvláště pak, jak na tom šestikanálovém systému zní stereo (zda hraje jen Front a zbytek je potlačen apod.).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 07.01.16 10:08
avatar

Jak to poznat, když to není napsané v poznámce apod., asi těžko. Někdy stačí stáhnout kousek a podívat se třeba nějakým konvertorem nebo vypisovačem informací, ale nefunguje to vždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 14:48

GSpot http://www.headbands.com/gspot/ - kompletní info o kodecích, videu a audiu. Ale soubor musí být stažený...

Jinak v 5/1 repro u stereo zdroje buď hraje jen stereo (např. Winamp) nebo lze u filmů nastavit roztažení kanálů do 5/1 (MPC HC). Případně to roztažení zařídí zvukovka a její ovladače.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 12:43
avatar

Pánové, děkuji za reakce - co se týká toho GSpotu, tak ten těch informací opravdu poskytuje hodně, smůla je, že "jeho vývoj" skončil v r.2007 Vistama a zatím jsem si s ním příliš nehrál, ale např. kontejner *.mkv je pro něj neznámý :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.