Photoshop elements 5

Od: Datum: 30.12.15 18:43 odpovědí: 9 změna: 01.01.16 09:52

zdravím, prosím poraďte. V photoshopu se snažím překreslit schema pomocí vrstev, ale nic o nich nevím. Vytvořil jsem čirou vrstvu na kterou obtáhnu schema ale nevím jak udělat čistou bílou abych je mohl sloučit a mít schema jako na papíře.

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: scv®
Datum: 31.12.15 00:53
avatar

Elements neznám, orientuji se spíše ve starších CS a CS2, ale asi to bude celkem podobné.. jen přesně nechápu, jaký je problém - vrstva je průhledná a chybí pod ní bílé pozadí? Stačí vytvořit další vrstvu a hned při vytváření zvolit vyplnění barvou (Fill with color). Nebo můžete vrstvu po vytvoření vyplnit bílou barvou nástrojem Paint Bucket Tool (v CZ je to asi Plechovka? - kdyby nebyl nástroj na paletě vidět, tak může být schovaný pod nástrojem Gradient - Přechod .. tyto dva spolu sdílejí jedno tlačítko) a pak vrstvu přesunout pod schéma. Pokud s ním budete chtít dál pracovat, tak ale vrstvy neslučujte. Při ukládání do běžných formátů obrázků se vrstvy sloučí automaticky a v PSD mohou zůstat samostatně s veškerými efekty, maskami apod., připravené pro další editaci, kdyby byla potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumis
Datum: 31.12.15 08:42
děkuji, zkusím to kbelíkem
Datum: 31.12.15 09:15
avatar
vytvořit novou vrstvu s bílým pozadím. Tu pak přetáhnout pod vrstvu s schematem. Nevím,co to je za schéma, ale není lepší vektorová grafika, než bitmapová?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: lumis
Datum: 31.12.15 09:53
nějaký CAD by asi byl lepší, ale potřebuji překreslit naskenované schema uložené v JPG, proto se snažím najít editor který umí vrstvy i když z touto činností nemám zkušenosti. Našel jsem na CD k skeneru přiložený tento Photoshop tak mě napadlo to zkusit v něm, ale nedaří se..
děkuji za zájem
Datum: 31.12.15 20:10
avatar
Corel umí převést bitmapu na vektorovou grafiku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumis
Datum: 31.12.15 20:26
zkouším instalovat inkspace, ale zatím v tom plavu. Corel zatím nemám a nevím jestli je free. Na to jedno použití jej kupobat nebudu.
Datum: 31.12.15 23:50
avatar
za corel se nedoplatíš. Inkscape samozřejmě svg soubor udělá taky.
doplněno 31.12.15 23:59: Jinak přímo na schémata jsou taky různé free programy. Např pencil evolus, kicad atd. Dá se pohledat, já ale jedu jen na linuxu, tak nevím, jak to jede na win platformě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 01.01.16 06:52
avatar

Photoshop je na to opravdu nevhodný, když už - tvořte pomocí "tvaru" a přichytávání na mřížku, vložte okno "vrstvy" dole máte ikonku "+ obrázek vrstvy", tak jí přidejte a obarvěte na bílo, přesuňe myší dolu, pod tu transparentní... pak vždy přidávejte nové vrstvy podle toho co na každé vrstvě potřebujete, pak exportujte do PDF, aby zůstaly vektory a nebyl z toho rastr, ale jak říkají kolegové nade mnou, je to takové "humpolácké" :) jsou na to mnohem lepší programy :)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lumis
Datum: 01.01.16 09:52
programy jsou asi lepší, ale jediný Photoshop co jsem našel mi umožňuje přímou kopii (rád bych se mýlil, je to opravdu těžkopádné).
Přišel jsem na chuť vrstvám.
sw je anglicky, což nevládnu a můj systém je pokus-omyl.
díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.