Router Ubee EVW3226

Od: Datum: 28.12.15 15:32 odpovědí: 2 změna: 28.12.15 19:50

Zdravím, jsem laik a amatér... ale ráda bych chtěla poradit s rozšíšením wifi signálu po bytě. Mám od UPC internet a wifi router od nich. Je v pokojíčku u syna kde syn má přes kabel propojený pc. Takže on má dobrý signál. Já mám pevný pc v obýváku přes 2 stěny a skříň. Net máme 200 Mb ale já když měřím tak mám jen asi 15 Mb. Mám v pc usb tp-ling 54 Mbps Wireless G USB Adapter, který tam máme již několik let. Nyní mi poradili, abych si koupila jiný a to TP-Link Archer T2U AC600, ale to byl ještě horší příjem. Po zavolání toho člověka, terý mi to doporučil nechápal proč to jde tak špatně a jiný člověk mi řekl, že to s tímto routerem nikdy nebude spolupracovat v dobré kvalitě. Tak jsem to vrátila do obchodu zpět, ale nechci se spokojit s tak nízkým signálem. Zdi bourat nehodlám, pevným kabelem to taky nechci vést přes všechny místnosti. Otázka Existuje jiný TP-link, který mi pomůže? Každý mi radí něco jiného a každý má prý pravdu, ale nakonec zjišŤuji, že to není pravda. Stačilo by koupit ve vyšší kvalitě (mám starý jen 54Mbps nyní jsou už 15 Mbps) ten TP-link od stejné firmy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.15 16:42

Čo takto použiť opakovač wifi.: https://www.alza.sk/tp-link-t…re-d390149.htm?catid=18854593

Lebo si spraviť prepojenie po elektrickej sieti a potom kablom do PC.: http://sietove-karty.heureka.…l-pa4010/specifikace/#section

Ohodnoceno: 0x

Od: scv®
Datum: 28.12.15 19:50

Co se před nakupováním a zkoušením jiných zařízení podívat na nastavení toho Wi-Fi modemu? Zde je odkaz na manuál, údaje pro přihlášení jsou admin / admin (zabezpečení podle UPC.. radši bez komentáře). Můžete zkusit zvýšit výkon, pokud už není na maximum nebo změnit vysílací kanál - ten váš může být rušen zařízeními v okolí. Jaké kanály jsou kolem vás používány lze zjistit spoustou programů (třeba i na mobilu), jeden návod v angl. je např zde, další česky zde. Na výběr by mělo být mezi kanály 1, 5, 9 a 13, případně mezi 1, 6 a 11. Zvolte ten nejméně používaný kolem vás. Když to nepomůže, zkuste si postěžovat přímo UPC, že nemáte ani ve vedlejší místnosti dostatečný signál - třeba přijdou s nějakým řešením, které vás nebude stát nic. Mimochodem, rychlost je závislá na nejslabším článku - zde tedy ten adaptér standardu 802.11g - 54 Mbps. A ani ten nebude fungovat na tuto rychlost, spíše počítejte kolem 30 Mbps (možná i méně - např. zde udávají 21,6) a to v ideálním prostředí = bez překážek, rušení a na krátkou vzdálenost.

Co by problém s placenou vs. reálnou rychlostí asi vyřešilo, by byl adaptér k počítači, který umí režim 802.11n - teoreticky až 150 Mbps. Ten Ubee nesmysl by ho měl ve smíšeném módu umět (b/g/n; v manuálu bod 8.1, strana 56). Pokud by ale na modemu zůstal nastavený samotný režim g, tak vám koupě jiného adaptéru k PC nijak nepomůže - režim n jednoduše nebude využitý a přenos bude probíhat po pomalejším g.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.